Сторінки

неділя, 30 липня 2017 р.

У ВЕЛИКОМУ ПЕРЕВОЗІ ВІДКРИЛИ ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК

Народний депутат України Олег Кулініч відкрив дитячий майданчик у селі Великий Перевіз на Шишаччині.

Сьогодні тут, окрім місцевих мешканців, зібралося керівництво району та села - заступник голови Шишацької районної ради Володимир Чмир, голова Шишацької селищної ради Олександр Тутка, перший заступник голови Шишацької РДА Іван Павелко, староста села Великий Перевіз Галина Кононенко. 

Місцева малеча підготувала цікаві та щирі виступи. Підприємці, у свою чергу, порадували дітей безкоштовними морозивом та солодощами.

Майданчик у Великому Перевозі розмістили у дуже зручному місці - поблизу школи та футбольного поля. Тут згодом планують оформити скверик з лавочками.

Також, місцевій футбольній команді подарували м’ячі для тренувань.









пʼятниця, 28 липня 2017 р.

ВІДБУЛАСЯ ХХ СЕСІЯ ШИШАЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Сьогодні, 28 липня, відбулася ювілейна - ХХ сесія Шишацької районної ради VII скликання, у роботі якої взяли участь 18 з 26 депутатів.


Серед головних питань, які розглядалися, варто відмітити такі рішення:

- Яреськівську загальноосвітню школу ім. Ф.П.Борідька визначили опорною та затвердили її Статут;

- прийняли районну програму "Цукровий діабет" на 2017-2020 роки, яка передбачає безкоштовне забезпечення хворих інсуліном, шприцами та проходження тестових аналізів, на що передбачили 132 900 грн.

- підтримали звернення жителів села Яреськи з проханням зупинити будівництво нафтопереробної установки поблизу житлових масивів;

- затвердили звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року (з урахуванням офіційних трансфертів до загального фонду райбюджету надійшло 70 741 500 грн, що на 42 340 900 грн більше, ніж за перше півріччя 2016 року);

- внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік за рахунок перевиконання дохідної частини за перше півріччя: на потреби Шишацької ЦРЛ додатково спрямували 285 000 грн, для відділу освіти, молоді, спорту і культури РДА - 402 317 грн, на реалізацію районних програм оздоровлення та відпочинку дітей, соціального захисту населення, "Цукровий діабет" та інших - 130 003 грн;

- затвердили план роботи районної ради на ІІ півріччя 2017 року, кілька спільних розпоряджень голів районної ради та РДА, а також звіт про виконання Програми розвитку культури і туризму на 2016 рік.

36 питань стосувалися затвердження технічної документації 5 земельних ділянок для потреб ПрАТ "Нафтогазвидобування" на облаштування свердловин Семеренківського газоконденсатного родовища та їх обслуговування, а також 31 земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею близько 200 га за клопотанням ТОВ «Федунка».

середа, 26 липня 2017 р.

ШИШАЦЬКА ГРОМАДА У ТОП-5 КРАЩИХ ОТГ УКРАЇНИ

Шишацька ОТГ увійшла в ТОП-5 кращих громад України.

На сьогодні в Україні об'єдналися уже 366 територіальних громад.

Експертна група фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ провела моніторинг фінансової спроможності усіх ОТГ за перше півріччя 2017 року.

Оцінку формували на підставі моніторингу виконання місцевих бюджетів за 4 основними показниками, які відображають:
- власні доходи на одного мешканця;
- рівень дотаційності бюджетів;
- питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах;
- капітальні видатки на одного мешканця (без субвенцій з держбюджету).


ТОП-20 об'єднаних територіальних громад України

До першої двадцятки найбільш фінансово спроможних громад України потрапили відразу чотири з Полтавщини. Зокрема, Глобинська (8), Білоцерківська (17) і Пирятинська (20).



Читайте також: 

ШИШАЦЬКА ГРОМАДА 2017 РОКУ ОТРИМАЄ ПОНАД 9 МЛН ГРИВЕНЬ ДОПОМОГИ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ

вівторок, 25 липня 2017 р.

БІЛОРУСИ БУРИТИМУТЬ 4 НОВІ СВЕРДЛОВИНИ НА ПОЛТАВЩИНІ

Білоруська державна компанія буритиме чотири нові свердловини на замовлення "ДТЕК Нафтогаз".

Білоруське державне підприємство "Белоруснефть" буритиме 4 свердловини у Семиренківському газовому родовищі в Шишацькому районі. Про це домовилася делегація компанії "ДТЕК Нафтогаз", у яких білоруси виграли відповідний тендер.

Представники української приватної компанії, яка належить Рінату Ахметову, 18 липня відвідали офіс "Белоруснефті" і узгодили подробиці подальшої співпраці.


Читайте також:

ХТО ВИДОБУВАЄ ГАЗ У КОВАЛІВЦІ

неділя, 16 липня 2017 р.

ХТО ВИДОБУВАЄ ГАЗ У КОВАЛІВЦІ

У Шишацькому районі Полтавської області розташоване найбільше в Україні газоконденсатне родовище - Семиренківське. Це - вагома скарбниця не тільки місцевої громади, а й усієї країни. Епіцентр родовища розташований поблизу села Ковалівка Шишацького району Полтавщини.

Семиренківське родовище - це не просто величезні запаси газу, це стратегічно унікальне родовище з пластовим тиском у 300 атмосфер. Простою мовою: тут багато газу, але не потрібно бурити багато свердловин; пробурив одну - і маєш масштабний видобуток.

Перед вами історія про те, якими природними багатствами володіє народ, і про те, як звичайні люди - його власники за Конституцією - позбавлені цих скарбів, бо вже багато років їх грабують олігархи.

Коли ми починали шукати матеріали для статті, навіть, явити не могли, яка політична карусель крутиться навколо цього родовища. Судіть самі, адже провідними дійовими особами в ній є Микола Рудьковський, Петро Порошенко, Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич, Юлія Тимошенко, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Рінат Ахметов та інші відомі в країні люди.

Хто б міг подумати - вся українська політика обернулася навколо Ковалівки. Тому, ця історія - це еталон, який показує нинішній політичний стан у країні.

Поява “Нафтогазвидобування”

Все почалося ще у 1997 році, коли на найбільше газове родовище України поклав око Микола Рудьковський. Для газового контракту йому був потрібен сильний бізнес-партнер, який би мав гроші та надійні стосунки з владою. Вибір упав на Петра Порошенка, який тоді входив у керівництво однієї з найвпливовіших партій - СДПУ (о).

1999 року Рудьковський і Порошенко заснували компанію “Нафтогазвидобування”, розподіливши у ній по 50% акцій.


У 2000 році Петро Порошенко разом з Віктором Ющенком перейшов у опозицію. Це відобразилося на газовому бізнесі П. Порошенка. Коли адміністрацію Леоніда Кучми очолив Віктор Медведчук, щоб перекрити можливий канал фінансування передвиборчого фонду Ющенка, 2002 року 50%-ва частка Порошенка у компанії шляхом підробки документів перейшла лояльному до влади Нестору Шуфричу, котрий тоді був заступником голови СДПУ (о). Співвласником частки Шуфрича став також Медведчук.


Ліцензію на розробку Семиренківського газового родовища вони отримали восени 2003 року.

Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах, прокуратура порушила кримінальну справу проти керівництва “Нафтогазвидобування”, а юристи Порошенка звернулися до суду з вимогою позбавити підприємство ліцензії. Але це їм не вдалося, бо компанії допомогла Юлія Тимошенко.

У 2007 — 2008 роках видобувною компанією хотіли заволодіти Порошенко, Балога і Жеваго. Паралельно нею зацікавився Коломойський. Але нікому з них не вдалося це зробити.

Привласнення компанії Ахметовим

Після приходу до президентства Віктора Януковича, у 2011 році на “Нафтогазвидобування” замахнулося його оточення. Компанію хотіли продати російському “ТНК”, в інтересах якого виступала одна швейцарська фірма. Також, 2012 року був викрадений генеральний директор компанії Олег Семінський. Його тримали у полоні аж до 2015 року - про це в кінці.

Між співвласниками Рудьковським і Шуфричем виник відкритий конфлікт. Останній на одному з засідань Кабміну звинуватив тодішнього міністра енергетики Едуарда Ставицького у спробі рейдерського захоплення “Нафтогазвидобування”. Ставицький особисто займався анулюванням ліцензії, вимагаючи у Рудьковського і Шуфрича 30% акцій підприємства. Була тимчасово призупинена дія спецдозволів на користування надрами. За Ставицьким, ніби-то, стояла "Сім'я Януковича".


Навесні 2013 року компанія ДТЕК Ріната Ахметова викупила по 25% акцій у Миколи Рудьковського і Нестора Шуфрича, ставши власником половини активів.

Після приходу Петра Порошенка на пост президента, рахунки “Нафтогазвидобування” заблокували. Через це компанія не змогла підняти зі сховищ уже видобутий газ і припинила виробничу діяльність. Нардеп Олександр Онищенко стверджував, що Порошенко зажадав від Ріната Ахметова 200 млн. відкупних за вирішення всіх проблем компанії.

Невдовзі, дійсно, суд розблокував рахунки, а “Нафтогазвидобування” 2015 року змогло підняти видобутий газ зі сховищ. Згодом з'явилася і скандальна формула визначення ціни на вугілля “Роттердам+”, що вказує на те, що Порошенко з Ахметовим таки змогли домовитися.

"ДТЕК"  перешкодила Ковалівці вступити до Шишацької громади

У цей час на Шишаччині керівництво району оголосило курс на децентралізацію і почала створюватися об'єднана громада. Планувалося, об'єднати в ній весь Шишацький район для збереження історичної єдності. Сільські ради одна за одною приймали рішення про підтримку входження в майбутню громаду. Але на сесію Ковалівської сільської ради неочікувано прибули представники “ДТЕК” в супроводі продажного полтавського журналіста Геннадія Сікалова. Останній забезпечував інформаційний супровід кампанії по недопущенню входження Ковалівки в ОТГ.

Переконавши депутатів, що їхнє село буде набагато заможнішим, якщо залишиться самостійним, і пообіцявши всіляку соціальну допомогу, вони вплинули на те, що сесія сільради прийняла рішення залишити свою сільську раду. Наміри таких їх дій очевидні - “Нафтогазвидобуванню” простіше контролювати ручну Ковалівську сільську раду, аніж домовлятися з новим Шишацьким селищним керівництвом, яке б вимагало належних компенсацій та фінансування соціальних програм. Представники "ДТЕК" з Сікаловим приїзджали також в Шишацьку РДА тиснути на тодішнього голову адміністрації Олександра Глущенка.


Остаточний розподіл активів "Нафтогазвидобування"

Навесні 2017 року Ахметов, начебто, за заборгований кредит у 100 млн. доларів, забрав у Шуфрича ще 15% акцій, таким чином, збільшивши свою частку у володінні компанією до 75%. Як стверджує колишній генеральний директор “Нафтогазвидобування” Олег Семінський, з частки Рудьковського в 25% акцій по 5% отримали Віктор Медведчук та Руслан Циплаков – колишній член "Сім'ї" Януковича. Всі ці активи записані на кипрські офшорні компанії Wolford Holdings Limited і Blenwille Holdings Limited. Ну а найбільша частка, як зазначалося, належить DTEK Oil&ampGas B.V. До речі, назва DTEK — це абревіатура від Donbasskaya Toplivno-Energeticheskaya Kompania. Коротко про нинішніх власників "Нафтогазвидобування" у відео:


Викрадення гендиректора Семінського

Також, не можу не додати сюди історію з викрадення гендиректора “Нафтогазвидобування” Олега Семінського. Вона надзвичайна. Для вирішення комерційних інтересів та перерозподілу впливу на компанію його тримали в полоні з лютого 2012 по травень 2015. В ефірі телеканалу Zik він розповів цю страшну історію.


На під'їзді до свого будинку, авто Семінського підрізали, витягли його і повезли в невідомому напрямку. Перші півтора року він провів у санвузлі у повній темряві, прикутий однією рукою наручниками до підлоги. Не дозволяли, навіть, вставати — весь час він провів лежачи. Лише міг повертатися на один, або інший бік. Їсти приносив і виводив у туалет чоловік у масці. Інколи приїжджав незнайомець з ліхтариком, який заставляв писати про виробничі процеси, геологію та розподіл прибутків компанії. Перший час Семінського часто били.

Через півтора роки його перевезли у інше місце. Там уже бити перестали і поселили в кімнаті, де було ліжко і туалет. Їсти подавали через маленьке віконце. Три з половиною роки він не бачив ні неба, ні сонця. За цей час у нього виросла півметрова борода і 30-сантиметрові нігті. У травні 2015 року його привезли у ліс на заході країни і покинули там.

UPD. Станом на 2019 рік 100% акцій "Нафтогазвидобування" належать компанії Р. Ахметова "ДТЕК".

Підсумки

Історія компанії “Нафтогазвидобування” - це лакмусовий папірець багатьох політичних і комерційних процесів, які відбуваються в Україні. Вона показова у плані того, як живе політична еліта і в яких умовах ведеться бізнес. Все це - на грунті масштабного грабунку народу. Адже нажива на природних багатствах українців — це основа, на якій тримається верхівка держави. Український народ чомусь повністю не усвідомлює, що його відкрито грабують і в який спосіб це відбувається.

За таких умов треба усвідомити, що люди, які живуть у цій країні, котрі отримали цю надзвичайно багату землю з неймовірними скарбами у спадок від своїх предків, не є тут господарями і по-суті нічим взагалі не володіють.


Готуючи статтю, нам траплялися багато суперечливих матеріалів та даних, які різнилися між собою, тому, щоб мінімізувати помилки, ми використали інформацію лише з одного видання - це матеріали сайту Економічна правда за 2013 - 2017 роки.

Читайте також: 
* ДТЕК Нафтогаз запустив пропаново-холодильну установку

"Шишаччина" - незалежне волонтерське медіа, яке існує виключно завдяки підтримці читачів!

Реквізити для допомоги виданню:

₴ 💳 Монобанк 4441 1144 4254 8622 

четвер, 13 липня 2017 р.

ЯК КЕРІВНИЦТВО ШИШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ "ТУРБУЄТЬСЯ" ПРО ЗДОРОВ'Я ЖИТЕЛІВ

На Шишаччину насуваються медичні проблеми через відмову очільників Шишацької громади фінансувати ЦРЛ. Про це повідомив заступник голови Шишацької районної ради Володимир Чмир.

Шишацька райрада неодноразово зверталася до Шишацької селищної ради про фінансування своєї частки Шишацької районної лікарні. Голови РДА та райради спільним листом зверталися до селищного голови Олександра Тутки з клопотанням про виділення коштів для функціонування Шишацької ЦРЛ у сумі 1 млн. 754 тис. гривень. Але влада селища ігнорує проблему.

У ході проведення фінансового аналізу Шишацької ЦРЛ була виявлена незабезпеченість по окремих статтях видатків, а саме: заробітна плата з нарахуваннями – 934 тис. грн., енергоносії – 500 тис. грн., продукти харчування – 70 тис. грн., медпрепарати – 200 тис. грн., відпуск безкоштовних медикаментів – 50 тис. грн. (онкохворі та інші категорії).

Центральна райлікарня забезпечує різноманітні потреби в галузі охорони здоров’я шляхом надання вторинної спеціалізованої медико-санітарної допомоги для збереження, поліпшення та відновлення здоров’я всього населення, яке проживає на території Шишацького району, з них 75% людей - це жителі Шишацької об'єднаної громади. На території Шишацького району станом на 01.01.2016 року проживає 20,4 тис. осіб. Населення Шишацької ОТГ – 15,1 тис. осіб, а сільських рад, що не ввійшли до ОТГ – 5,3 тис.чол.

Субвенція з держбюджету не забезпечує потреб медицини

На галузь охорони здоров’я з державного бюджету передбачено цільову субвенцію, де фінансовий норматив бюджетної забезпеченості, з урахуванням коригуючих коефіцієнтів з врахуванням диференціації потреб населення у залежності від віку, статі, становить 770 грн. на одного жителя, без врахування оперативно-сітьових показників потужності медичного закладу (кількість ліжок, ліжко-днів і лікарських посад).

Така ситуація приводить до недофінансування закладів охорони здоров’я з державного бюджету, тому для забезпечення соціальної гарантії в сфері охорони здоров’я, недопущення загострення проблеми медичного обслуговування населення районна рада спрямовує значний фінансовий ресурс  з райбюджету за рахунок власних надходжень.

Нинішній склад райради спрямував на потреби ЦРЛ найбільше коштів за історію району. На даний час на потреби ЦРЛ з районного бюджету спрямовано 6 797 300 грн. Видатки, з розрахунку на одного жителя Яреськівської, Ковалівської і Федунської сільських рад, складають 1287 грн.

З бюджету Шишацької селищної ради передано на фінансування ЦРЛ субвенцію в сумі 8 180 200 грн - на одного жителя Шишацької ОТГ ці видатки складають 542 грн.

Тобто, більш, ніж удвічі менше, селищна рада виділяє коштів на медобслуговування людей, ніж райрада.

Щодо фінансування категорії населення хворих на цукровий діабет та забезпечення їх інсуліном, із потреб у коштах, що припадають на Шишацьку ОТГ, селищна рада перерахувала лише четверту частину. 

За лютий-березень 2017 року Шишацька райрада передала Миргородській райраді міжбюджетний трансферт за відшкодування вартості лікування мешканців Шишацького району в сумі 128 006 грн., з них 93 118 грн. - за жителів, що проживають на території ОТГ.

Враховуючи фінансові повноваження районного бюджету та наявний фінансовий ресурс, неможливо повністю забезпечити потребу фінансового забезпечення ЦРЛ для безперебійного її функціонування. Тому виникає багато проблем, як у медичного персоналу, так і пацієнтів.

Фінансове управління Шишацької РДА, відповідно до Положення про фінансове управління та ст. 111 Бюджетного Кодексу України, провело аналіз фінансового забезпечення Шишацької центральної районної лікарні в 2017 році. У ході проведеного аналізу, з’ясувалося, що незабезпеченість по окремих статтях видатків складає близько 1 754 000 грн.

Таким чином, фінуправління просить підняти клопотання перед Шишацькою селищною радою (ОТГ) про додаткове виділення коштів на фінансування Шишацької ЦРЛ.

Замість виділити кошти, голова громади пропонує позакривати відділення ЦРЛ

Незважаючи про важливість піднятої проблеми та недостатє фінансування районної лікарні для забезпечення повноцінного лікування жителів Шишацької громади, селищний голова у своєму листі повідомив про неможливість надати кошти для лікарні та «рекомендував» позакривати окремі відділення Шишацької ЦРЛ(!)

На фоні того, як очільник ОТГ хизується відремонтованим приміщення центру ПМСД, яке зроблено за кошти з держбюджету, надані як допомога на розвиток громади, справжнє "піклування" і "турбота" за здоров’я жителів проявляється у байдужості та бездіяльності.

За час існування Шишацької ОТГ селищне керівництво не навчилося нічого робити, окрім ремонтів різноманітних приміщень, фейкових ремонтів доріг та встановлення зупинок, де можна заробити на відкатах - вкрасти виділені державою на розвиток громади гроші. Зусиль для вирішення реальних потреб жителів голова громади не зробив. Проте, не забув про себе і подбав про щомісячну премію у розмірі 300% посадового окладу. Додатково отримує премії на своє оздоровлення, але здоров‘я людей керівника громади, як виявилося, не турбує.

Олександр Тутка, Віктор Лисак, Валерій Головко на відкритті Центру ПМСД у Шишаках

вівторок, 4 липня 2017 р.

ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ЦЕНТР З ВИРОБНИЦТВА ГОТОВИХ КОРМІВ ДЛЯ ХУДОБИ ЗАПРАЦЮВАВ У ШИШАКАХ

"Агрофірма імені Довженка" запустила в роботу перший в Україні центр з виробництва готових кормів для великої рогатої худоби. 


Нові промислові потужності аграрії побудували на базі покинутого відгодівельника у селищі Шишаки. Нововідкритий центр спеціалізується на виготовленні збалансованих кормів.









Ідею виробництва запозичили в Ізраїлі й перенесли в українські реалії. Повідомляє MilkUa.info.