Сторінки

неділя, 31 грудня 2017 р.

УЧЕНИЦЯ ГОГОЛІВСЬКОЇ ШКОЛИ УСПІШНО ВИСТУПИЛА НА МІЖНАРОДНИХ ФЕСТИВАЛЯХ-КОНКУРСАХ МИСТЕЦТВ

Учениця Гоголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені М. В. Гоголя Юлія Каюн стала призером і лауреатом двох міжнародних фестивалів-конкурсів мистецтв.

Юлія має чарівний, неповторний і ніжний голос, та не уявляє свого життя без пісні. І де б вона не була, що б не робила, завжди в її серці – пісня. 

Юлія Каюн – учасниця Ювілейного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірковий час», де отримала дипломи за ІІІ місце у номінації «Естрадний вокал». Є лауреатом Міжнародного Різдвяного фестивалю-конкурсу «Стежками Гоголя» у номінації «Вокальне мистецтво», жанр «Естрадний вокал» (2017 р.).


У листопаді 2017 року Юлія брала участь у Міжнародному телевізійному фестивалі-конкурсі мистецтв «Мистецтва обрії безкраї» та Міжнародному фестивалі мистецтв «Фабрика талантів». 

Учасниками масштабних фестивалів стали дитячі, юнацькі та молодіжні колективи, солісти, учні і викладачі художніх, музичних, вокальних, хореографічних, театральних, циркових і модельних шкіл, студій, училищ, університетів, творчих і продюсерських центрів, а також аматорські та професійні ансамблі, оркестри, хорові, інструментальні та хореографічні колективи підприємств та інших профільних закладів. 

Виступи у різних жанрах вокального, хореографічного та оригінального мистецтва оцінювало висококваліфіковане та поважне журі (Народні та Заслужені артисти України, діячі культури і мистецтв, представники шоу-бізнесу).



Юлія Каюн покращила свій особистий здобуток і вчергове прославила Шишаччину. У міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Мистецтва обрії безкраї» стала лауреатом  ІІ ступеня у номінації «Вокальне мистецтво», жанр «Естрадний вокал» та лауреатом  ІІ ступеня у номінації «Оригінальне мистецтво», жанр «Реп». У міжнародному фестивалі-конкурсі «Фабрика талантів» посіла ІІ місце у номінації «Вокальне мистецтво», жанр «Естрадний вокал».

четвер, 28 грудня 2017 р.

У ШИШАЦЬКОГО РАЙВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ - НОВИЙ НАЧАЛЬНИК

26 грудня 2017 року представники обласного управління Нацполіції представили нового начальника Шишацького районного відділення поліції - майора Юрія Олексійовича Пахомова з Полтави.


Представлення відбулося за участі голови РДА Віктора Іваненка, голови районної ради Владислава Сафонова та особового складу поліцейського райвідділу.

Юрій Пахомов, 1983 року народження, до цього часу працював інспектором ситуаційного відділу управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУ Нацполіції у Полтавській області.


"Юрій Олексійович професійно виконував свої обов’язки на попередньому місці роботи, має досвід, знання і навички, які допоможуть вирішити питання забезпечення правопорядку на Шишаччині. Висловлюю надію, що захист життя і здоров’я людей, прав і свобод громадянина, ведення боротьби із злочинністю, охорона громадського порядку, забезпечення громадської безпеки будуть основним пріоритетом у його роботі", - повідомив голова Шишацької РДА Віктор Іваненко.

Вебсайт Нацполіції Полтавщини про призначення не повідомляє.

Також, за кошти обласного бюджету для Шишацького райвідділу поліції придбали новий службовий автомобіль Рено Дастер.



середа, 27 грудня 2017 р.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО НА ШИШАЧЧИНІ - ПОКАЗНИКИ 2017 РОКУ

Попередні підсумки 2017 року у сільському господарстві на Шишаччині

Аналіз показників галузі рослинництва 2017 року свідчить, що Шишаччина має значний недобір врожаю порівняно з попередніми роками. Причиною цього називають посушливі погодні умови. 

У галузі тваринництва ж результати свідчать про вагому прибавку до показників минулого року. Здобутки стали можливими завдяки впровадженню нових технологій. 

фото: Агроекологія

Рослинництво

Хлібороби Шишацького району у 2017 році намолотили 73,9 тис. тонн зернових та зернобобових культур. На 42,3 тис. тонн менше, проти 2016 року. З них, кукурудзи - 37,3  тис. тонн. Середній урожай шишацьких аграріїв - 45,8 ц/га. Найвищої врожайності зернових та зернобобових культур досягли аграрії ПСП «Нива» - 62,7 ц/га.

Урожайність озимої пшениці становить 47,4 ц/га, озимого жита  – 49,8 ц/га, ярого ячменю – 37,0 ц/га, вівса – 31,9 ц/га, зернобобових – 26,8 ц/га, зерна кукурудзи – 48,1 ц/га, проса – 13,1 ц/га, гречки – 4,5 ц/га.

фото: Агроекологія

Відмітимо кращі показники по господарствах. Озима пшениця в ПП «Агроекологія» - 58,3 ц/га, ячмінь ярий, овес, гречка та кукурудза в ПСП «Нива» -  відповідно, по 53,7 ц/га, 71,2 ц/га, 14,5 ц/га та 81,6 ц/га, озиме жито - у ТОВ «Федунка» - 53,7 ц/га.

Сої в районі намолочено 5,4 тис. тонн, урожайність - 11,8 ц/га. ТОВ «Федунка» мають найвищий урожай цієї культури – 16,8 ц/га.

Соняшнику - 10,8 тис. тонн, урожайність - 25,0 ц/га. На цій ниві найкраще спрацювали в ПП «Прометей-2000» - по 41,4 ц/га.

Цукрові буряки на Шишаччині цього року вирощували ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка», ФГ «Лідія» та ФГ «Марія». Урожайність солодких коренів склала 456 ц/га. Всього накопали 141,3 тис. тонн у заліковій вазі.

Варто відзначити, що в ПП «Агроекологія» цьогоріч на 160 га вирощували льон-кудряш.

Тваринництво

Аналіз показників у галузі тваринництва Шишаччини  свідчить про прибавку до показників минулого року. За 11 місяців поточного року в сільськогосподарських підприємствах району валове виробництво молока досягло 59,8 тис. тонн (на 2 837 тонн. більше). Надій на корову склав 6 988 кг (на 608 кг більше) відповідно. 

В ПП «Агроекологія» планомірно набуває розвитку м’ясне скотарство. Утримується стадо абердин-ангуської породи великої рогатої худоби чисельністю 606 голів (збільшення проти попереднього року на 72 голови), в тому числі - 120 корів. В ПП «Агроекологія» та СТОВ «Воскобійники» почали розводити овець, відповідно, утримують по 283 та 20 голів овець.

фото: Агроекологія

В молочну ріку Шишаччини найвагоміший доважок вносять тваринники ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка», які надоїли у січні-листопаді 2017 року 27,8 тис. тонн молока (46 % його валового виробництва в районі). Трудівники СТОВ «Воскобійники» та ПП «Агроекологія» теж досягли вагомих результатів – надоїли відповідно 11,9 та 8,0 тис. тонн молока.

Найвищі надої на фуражну корову мають тваринники ТОВ «Федунка» - 8 090 кг, ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка» - 8 015 кг  та СТОВ «Воскобійники» 7 254 кг.

Вищезазначені здобутки стали можливими завдяки впровадженню нових технологій. Зокрема, в тваринництві серйозно займаються селекцією і кормовиробництвом.


фото: Агрофірма ім. Довженка

Розвиток сільського господарства

2017 року в галузі кормовиробництва  району відбулися дві вагомі події:

- у СТОВ «Воскобійники» запрацював  комбікормовий завод, де виробляється широкий асортимент  комбікормів для великої рогатої худоби різних вікових груп для забезпечення потреб підприємства збалансованими кормами власного виробництва (вартість проекту – 10,1 млн.грн.);

- у ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка» запущений в роботу, хоч і не на повну потужність, фід–центр, який виробляє із власної сировини кормосуміші для великої рогатої худоби. 

фото: Агрофірма ім. Довженка

За 11 місяців поточного року агроформуванням району придбали 117 одиниць техніки на суму 152,6 млн. грн., з них - іноземного виробництва -57 одиниць, вартістю 129,4 млн. грн.

Продуктивна праця шишацьких аграріїв оцінюється належним чином. Про це свідчить розмір середньомісячної заробітної плати, який досяг 7 167 грн., в 2,2 рази більше мінімального розміру, встановленого законодавством, та на 34,8 % - проти минулого року. 

Домогосподарства і оренда землі

Варто зазначити, що особисті селянські господарства Шишаччини отримали підтримку з обласного бюджету знову ж за Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. 12 домогосподарств, які утримують від 3 голів корів та телиць, отримали відшкодування витрат на проведення штучного осіменіння телиць та корів, у сумі 13 920 грн. І одному домогосподарству виплачено 9 тис. грн за  приріст поголів’я корів молочного напряму продуктивності власного відтворення (в розмірі 3 000 грн. за 1 голову).

Станом на 01.12.2017 виплачено 108,1 мільйон гривень або  95,8% орендної плати за землю. ТОВ  «Агрофірма  «ім. Довженка» та ТОВ «Вікторія Агроекспо» (сплачують орендну плату в розмірі 10,0 %  від вартості землі), ПСП «Нива» - 9,0%. В середньому по району, фактичний розмір виплаченої орендної плати становить 8,8%.

фото: Агрофірма ім. Довженка

понеділок, 18 грудня 2017 р.

ФІНАНСОВА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ШИШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ

Фінансова децентралізація та економічна спроможність Шишацької громади - аналіз надходжень до селищного бюджету протягом двох років показує динаміку росту і розвитку.

Однією з перших на Полтавщині утворювалась Шишацька об'єднана територіальна громада, яка багато в чому є зразковою, у плані економічної спроможності. Після переходу на прямі відносини з державним бюджетом у 2016 році власні доходи громади виросли в 3,5 разів, а, з урахуванням субвенцій, бюджет збільшився ще відчутніше.


Порівнюючи зміни в структурі бюджету 2016 та 2017 років, загалом, надходження до загального фонду Шишацької ОТГ за вказаний період збільшились на 2 986 800 грн., або на 24,03 % (з 12 430 200 грн. у 2016 до 15 417 000 грн. у 2017 році).

Власні надходження ОТГ за січень-жовтень 2016 та 2017 року збільшились на 3 227 300 грн., або на 37,23%, разом з тим, загальна сума трансфертів з державного та місцевих бюджетів в загальній сумі зменшилась на 6,39% (не зважаючи на те, що по «освітнім» та «медичним» субвенціям спостерігається невелике збільшення).

Якщо порівнювати співвідношення суми власних надходжень та трансфертів з бюджетів різних рівнів, то спостерігається позитивна динаміка, а саме: за січень-жовтень 2016 р. власні надходження складали 69,74% від загальної суми загального фонду, в той час як трансферти – відповідно 30,26%. За відповідний період 2017 року питома вага власних надходжень збільшилась на 7,42% і вже складає 77,16%, в той час, як питома вага трансфертів зменшилась до 22,84%.

Дане збільшення пояснюється розвиненою галуззю АПК в регіоні і великою кількістю сільськогосподарських підприємств, що діють на території громади, як то ТОВ АФ ім. Довженка, СТОВ «Воскобійники», ПП «Агроекологія», ТОВ «Агроініціатива плюс».


Важливий і красномовний показник для мешканців Шишацької громади - це рівень середньої зарплати на території ОТГ, який на 1,5 тисячі гривень перевищує середню зарплату в області. 

Якщо брати до уваги розмір видатків бюджету на одного мешканця, у Шишацькій громаді він складає 3 840 грн. Вищий показник лише у Пришибській ОТГ (Кременчуцький рн) - 5 910 грн., і а у Решетилівській громаді - аж 11 696 грн. на одного мешканця. 


Матеріал підготовлений на основі даних аналітичного центру "Обсерваторія демократії"за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED) та Уряду Канади.

Читайте також: Шишацька громада у ТОП-5 кращих ОТГ України

субота, 16 грудня 2017 р.

ТУРБОТА ПРО УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС - ШИШАЦЬКИЙ РАЙОН

З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щороку, 14 грудня – в день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком атомної станції - в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.



А як здійснюється турбота про людей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, у Шишацькому районі, ми почерпнули з повідомлення прес-служби Шишацької РДА.

Сумна статистика свідчить, що в Шишацькому районі Полтавської області станом на 01.12.2017 року мешкає 296 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 77 чоловік – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (І категорія – 23 осіб, ІІ категорія – 48 осіб, ІІІ категорія – 6 осіб); 116 осіб – потерпілі громадяни, переселенці та евакуйовані із зони радіоактивного забруднення (ІІ категорія «Б» - 6 осіб, ІІІ категорія «Б» – 110 осіб); 96 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 7 сімей, які отримують пільги внаслідок втрати годувальника, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою. 

Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 01.07.1992 р. для цих категорій громадян надаються пільги та здійснюються компенсаційні виплати управлінням праці та соціального захисту населення РДА. Це, зокрема виплата одноразової компенсації при встановленні групи інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи: інваліди І групи – 379,30 грн., ІІ групи – 284,40 грн., ІІІ групи – 189,60 грн. 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлено розмір щорічної допомоги на оздоровлення: інвалідам І і ІІ групи – 120 грн., інвалідам ІІІ групи та дітям-інвалідам – 90 грн.; учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ категорії – 100 грн., учасникам ліквідації наслідків аварії ІІІ категорії, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році – 75 грн. Станом на 01.12.2017 року 89 осіб отримали допомогу на оздоровлення на загальну суму 9 258 грн.



Щомісячна виплата батькам на постраждалих дітей, які не перебувають в обліковому складі загальноосвітніх виховних закладів здійснюються в розмірах визначених органами місцевого самоврядування, на балансі яких знаходяться дошкільні заклади, тому суми виплат в межах району різняться: найнижчий розмір вартості дня на дитину в дошкільних навчальних закладах становить 3,46 грн. у Пришибі, найвищий – 14,00 грн. у Шишаках. Середній розмір даної виплати по району становить 5,09 грн.

Постановами Кабінету Міністрів України: від 23.11.2016 року № 854 “Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, та від 28.12.2016 року № 1029 "Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році"., затверджений Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та постанов Кабінету Міністрів України. Передбачається укладення тристороннього договору між управлінням праці, санаторієм та пільговиком, і виділення на оздоровлення особам І категорії грошової допомоги для компенсації вартості путівки у сумі 5 250 грн. У 2017 році санаторно-курортне лікування отримали 14 осіб на загальну суму 73 468,86 грн. 

Медичне забезпечення постраждалого населення здійснюється відповідно до Програми заходів з організації спеціалізованої медичної допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Люди, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на безкоштовний відпуск лікарських засобів для амбулаторного лікування за рецептами лікарів. Відпуск ліків проводиться Центральною аптекою "Полтавафарм" №23. Пільгами на забезпечення безплатними медикаментами в аптечному закладі в 2017 році скористалася 27 осіб на суму 60 057 грн.

Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до І та ІІ категорії, державою гарантоване право на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком на 16 календарних днів на рік. Станом на 01.12.2017 р. управлінням праці виплачено додаткові відпустки на загальну суму 73 469 грн. 

А також, до дня Чорнобильської трагедії, з районної Програми соціального захисту найбільш вразливих верств населення на 2017-2018 роки "Турбота" надано матеріальну допомогу 24 постраждалим на суму 24 500 грн.

Актуальним питанням на сьогоднішній день залишається питання забезпечення житлом постраждалих громадян. В районі на обліку по забезпеченню житлом перебуває троє людей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них двоє - віднесені до І категорії (інваліди Чорнобиля) та один переселенець з радіоактивно забрудненої території.


четвер, 14 грудня 2017 р.

ДВІ СЕСІЇ ШИШАЦЬКОЇ РАЙРАДИ ВІДБУЛИСЯ У ГРУДНІ

1 і 14 грудня відбулися ХХІІ і ХХІІІ сесії Шишацької районної ради. Депутати розглянули чимало питань. Рішення про затвердження районного бюджету на 2018 рік ще не розглядали.


На ХХІІ сесії Шишацька районна рада визнала повноваження депутата Лідії Обревко від Козацької Української партії. Також Лідію Федорівну включили до складу постійної комісії райради з питань розвитку місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики, зв'язків з політичними партіями і об'єднаннями громадян. 

За ініціативи голови районної ради Владислава Сафонова, таємним голосуванням депутати позбавили повноважень заступника голови Шишацької районної ради Володимира Чмира. За - 15 депутатів, Проти - 4, Утрималися - 4.



Довгоочікуване для багатьох жителів Шишаччини рішення про Затвердження програми відшкодування частини кредитів, отриманих населенням на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів на 2017 - 2018 роки депутати прийняли одноголосно. Нагадаємо, що Шишацький район досі залишався один з небагатьох у області, де відповідна програма не працювала.

До програми соціального захисту населення "Турбота" депутати внесли зміни, які передбачають одноразову щорічну грошову допомогу учасникам бойових дій в зоні АТО та членам їх сімей, у розмірі 50% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За ініціативи депутатів Наталії Коротич і Віталія В'юна, учасники бойових дій, котрі, внаслідок проходження служби, отримали інвалідність, отримуватимуть допомогу в розмірі 100% від прожиткового мінімуму.

Питання про закриття інфекційного відділення Шишацької ЦРЛ у Яреськах, внаслідок реорганізації медичного закладу, після жвавого обговорення, депутати вирішили розглянути пізніше. Для більш детального вивчення ситуації, яка склалася, створили тимчасову робочу комісію, яка має підготувати висновки та рекомендації і подати їх на розгляд пленарної сесії районної ради.


Також, депутати затвердили План роботи Шишацької райради на І півріччя 2018 року. При обговоренні питання організаційно-масових заходів, депутат Віталій В'юн запропонував внести до переліку святкових дат відзначення 95-річчя створення Шишацького району 7 березня 2018 року. Рішення прийняли з даною поправкою.

З іншими рішеннями, прийнятими на ХХІІ сесії Шишацької районної ради, та результатами голосування, можна ознайомитися на веб-сайті райради.


14 грудня 2017 року відбулася ХХІІІ сесія Шишацької районної ради. 

Депутати встановили розмір батьківської плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Він складатиме, як і цього року, 40% від вартості харчування. 

Розмір вартості харчування, після обговорення питання, депутати вирішили збільшити. З ініціативи директора Жоржівської загальноосвітньої школи, депутата районної ради Сергія Цьови, і підтримки відділу освіти, молоді, спорту та культури РДА, вартість 3-разового харчування для однієї дитини встановили у розмірі: 24,20 грн. у яслах, і 40,50 грн. - у дитсадку, проти запропонованих, відповідно, 20,00 грн і 27,00 грн.

Також, рішенням райради, безкоштовне харчування передбачили для дітей, сукупний дохід батьків яких, не перевищує рівня прожиткового мінімуму, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей, батьки яких мобілізовані до складу ЗСУ і перебувають в зоні АТО, або є учасниками бойових дій. 

Сім'ї, які мають трьох і більше дітей, сплачуватимуть 50% від розміру батьківської плати, тобто - 20% вартості харчування.

На харчування учнів 1-4 класів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2018 році в районному бюджеті планують передбачити 16 грн. на одного учня в день. Крім, учнів початкових класів, за кошти районної ради харчуватимуться діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти, з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних, або інклюзивних класах, діти, батьки яких є учасниками бойових дій, або мобілізовані і перебувають в зоні АТО. Крім того, безкоштовним харчуванням будуть забезпечені вихованці груп продовженого дня уже вказаних пільгових категорій.

Також, депутати районної ради призначили на посаду директора Ковалівської загальноосвітньої школи Ігоря Григоровича Діхтяренка. Трудовий контракт затвердили строком на 4 роки.

Враховуючи особисті заяви, зі списку присяжних Шишацького районного суду виключили Л.І. Макаренко і Л.В. Майбороду.

З усіма рішеннями, прийнятими на ХХІІІ сесії Шишацької райради, та результатами голосування, можна ознайомитися на веб-сайті Шишацької районної ради.