Сторінки

четвер, 29 червня 2017 р.

ОНЛАЙН-СЕРВІС LIKY.UA ЗАПРАЦЮВАВ НА ПОЛТАВЩИНІ

Жителі Шишаччини тепер можуть дізнатися про наявність безкоштовних ліків у медичних закладах району через мережу Інтернет. Для цього достатньо скористатися сайтом liky.ua.

Інтернет-ресурс Ліки.ua розробили в Полтаві. До його бази вже підключили лікувальні заклади області. Інформацію оновлюють щотижня. Тільки-но медпрепарати потрапляють до лікарень, їхню назву і кількість відразу ж заносять до бази сайту.




НА ШИШАЧЧИНІ МОЖУТЬ ЗАКРИТИСЯ ТРИ СІЛЬСЬКІ ШКОЛИ

Сільські школи у Великому Перевозі, Баранівці та Ковердиній Балці закриють першими, - про це на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат Шишацької райради Віталій В'юн.


В Україні продовжується поступове закриття малих сільських шкіл. Така тенденція охоплює найменші сільські населені пункти, де кількість жителів різко скорочується, все менше залишається молодих сімей, а отже і дітей, від чого школи пустіють.

Утримувати навчальний заклад на кілька учнів стає недоцільним. Адже колосальні витрати ідуть на енергетичні потреби, ремонти приміщень, заробітну плату вчителям, учбові матеріали і підручники.

Скорочення робочих місць для викладачів - проблема, яка існує паралельно із зменшенням кількості учнів. Тому в маленьких школах працюють лише кілька вчителів, на кожного з яких припадає викладати цілий ряд предметів, у яких вони, навіть, не компетентні. 

За такого підходу, діти не отримують належних знань і якісної освіти. Адже кожен окремий шкільний предмет повинен викладати саме фахівець тієї галузі: фізик - фізику, історик - історію, філолог - мову. Із-за неможливості отримувати якісні знання, діти з маленьких шкіл відстають у розвитку від дітей, які навчаються у містах.

Відповідно анонсованої реформи освіти, цю проблему в Україні планують вирішувати шляхом укрупнення найбільших шкіл, закриттям маленьких, і організацією автобусного підвозу на заняття в опорних школах учнів з віддалених куточків громад.

Перше, з чого починається закриття маленької школи - це позбавлення її юридичного статусу як окремого навчального закладу. Припинення існування школи на папері - це початок її фізичної ліквідації. Спочатку закривається діяльність окремої юридичної особи зі статусом школи, а сам навчальний заклад оформляється як філія школи опорної. Але філія - це вже не школа. Філія - це початок закриття навчального закладу як такого.

Як стверджує сайт Інформаційної системи управління освітою Полтавської області, на території Шишацької громади статусу окремої школи вже позбавили середні навчальні заклади у Великому Перевозі, Баранівці і Ковердиній Балці. Віднині юридично цих шкіл уже не існує - сьогодні це вже філії Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І. Вернадського.

Без сумніву, якщо на Шишаччині відбуватиметься скорочення кількості сільських навчальних закладів, то першими такими будуть назавжди закриті саме ці три - Великоперевізька, Баранівська і Ковердинобалківська. Бо юридично цих шкіл уже не існує.

Як довго утримуватиметься робота самих шкільних філій, наскільки це буде доцільно - відповідні рішення буде приймати Шишацька селищна рада. Але, найперше, це залежатиме від кількості учнів, які там навчатимуться, і від рівня дитячої народжуваності на селі. Якщо сьогоднішні тенденції не змінюватимуться, то не тільки сільські школи опустіють, а й самі маленькі села поступово зникатимуть з лиця землі, за відсутністю у них жителів.

вівторок, 27 червня 2017 р.

У ЯРЕСЬКАХ БУДУЮТЬ НАФТОПЕРЕРОБНУ УСТАНОВКУ ПОПРИ ВОЛЮ ГРОМАДИ

На Шишаччині, незважаючи на те, що неодноразові Громадські слухання жителів села Яреськи, за участю сільського голови, керівників Шишацької райради і РДА, також сесія сільської ради висловилися ПРОТИ нафтоперереробного виробництва поблизу житлових масивів, на території нафтобази почали споруджувати нафтопереробну уставновку.

Поруч у лісі виник також самовільний кар'єр, з якого незаконно добувають пісок.




12 травня 2017 року відбулося останнє засідання комісії щодо законності проведення робіт по будівництву нафтопереробної установки на тереторії нафтобази в Яреськах, на чолі з заступником голови районної ради Володимиром Чмирем. Учасники комісії відвідали також нафтобазу, але офіційній делегації там були не раді:


Перед цим, 6 вересня 2016 року пройшли Громадські слухання в районному адмінбудинку на чолі з головою РДА Віктором Іваненком: 



Перше обговорення даного питання під час засідання сесії Шишацької районної ради відбулося у липні 2016 року:



У жовтні 2016 року голова Полтавської ОДА Валерій Головко пообіцяв жителям Яресьок розібратися з проблемою:




Загалом, ще 23 січня 2016 року на зборах жителів яреськівчани висловилися категорично проти екологічно шкідливого нафтопереробного виробництва поруч села:



Інформація про ТОВ "Полтававторма", зібрана аналітичною платформою YouControl:





Читайте також: 

ГОЛОВА ШИШАЦЬКОЇ РДА ПРИВІТАВ З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ НА ДЕНЬ РАНІШЕ

Голова Шишацької РДА Віктор Іваненко на своїй сторінці у Facebook привітав друзів з Днем Конституції України не 28, а 27 червня, тобто, на день раніше. Причому, звернення і побажання адресовані не жителям Шишацького району, а друзям. 


субота, 24 червня 2017 р.

ПЕТИЦІЯ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ СПОРТИВНОГО МАЙДАНЧИКА У ШИШАКАХ

На сайті Шишацької громади розмістили електронну петицію щодо встановлення на території селища відкритого вуличного спортивного майданчика.
Уже багато років на території селища Шишаки не створюється інфраструктура для здорового дозвілля і розвитку молоді. Молодим людям немає де збиратися і проводити час, окрім як у барах та кафе, що не сприяє здоровому відпочинку. 
Автор петиції, шишачанин Віталій В'юн звертається до Шишацької селищної ради розглянути питання про встановлення на території селища відкритого вуличного спортивного майданчика, яким вільно можна буде користуватися усім місцевим жителям для занять спорту та здорового дозвілля.  
Потрібно зібрати: 200 підписів!
Посилання для підпису - ПЕТИЦІЯ

Нагадаємо, минулого року на сайті Шишацької громади були розміщені електронні петиції За ремонт тротуарів у селищі Шишаки та За встановлення на території населених пунктів громади та в місцях відпочинку урн та баків для сміття. Але більшість шишачан байдуже віднеслись до піднятих питань, і петиції не набрали, навіть, половини потрібних з 200 голосів.

пʼятниця, 16 червня 2017 р.

НА ШИШАЧЧИНІ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ПРИМІЩЕННЯ ПЕРВИННОЇ МЕДИЦИНИ

16 червня 2017 року, напередодні професійного свята медичних працівників, у Шишаках урочисто відкрили відремонтовані приміщення Шишацької амбулаторії сімейної медицини та Центру первинної медико-санітарної допомоги, у селі Гоголеве Шишацького району - приміщення ФАПу.

Це стало можливим завдяки реформі децентралізації - створення Шишацької об'єднаної територіальної громади, завдяки чому Шишаччина отримала значну фінансову допомогу з Держбюджету на розвиток інфраструктури. 








середа, 14 червня 2017 р.

ПІСЛЯ СПІЛЬНОГО ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ЖИТЕЛЬ ШИШАЧЧИНИ РОЗБИВ ТОВАРИШУ АВТОМОБІЛЬ

До Шишацького відділення поліції звернувся 36-річний мешканець району, який повідомив, що його автомобіль «ВАЗ» спочатку викрали, а потім пошкодили в ДТП.

Прибувши на місце події, правоохоронці з’ясували, що заявник разом із своїм 49-річним знайомим розпивали спиртні напої. Останній, скориставшись моментом відсутності власника, без його згоди, сів та поїхав на чужому автомобілі.

Проїхавши близько 300 метрів грунтовою дорогою, чоловік не впорався з керуванням і зіткнувся з деревом, завдавши легковику значних механічних пошкоджень.


За фактом цієї події поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 289 Кримінального кодексу України - незаконне заволодіння транспортним засобом. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 000 до 20 400 грн, або обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

вівторок, 13 червня 2017 р.

ШИШАЦЬКА ГРОМАДА 2017 РОКУ ОТРИМАЄ ПОНАД 9 МЛН ГРИВЕНЬ ДОПОМОГИ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ

Уряд затвердив розподіл субвенції з Дерєбюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад на 2017 рік. 

Відповідну Постанову від 7.06.2017 року опублікував Урядовий портал.  

Розподіл субвенції між місцевими бюджетами здійснювався з урахуванням двох показників - чисельності населення об'єднаних територіальних громад та площі їх території.



Так, відповідно Розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад, Шишацька громада на розвиток інфраструктури цього року загалом отримає з Держбюджету 9 200 300 гривень.



понеділок, 12 червня 2017 р.

ЗАЛИШОК КОШТІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ СТАНОМ НА 1.06.2017

Полтавська обласна рада оголосила інформацію про залишок коштів місцевих бюджетів області станом на 1 червня 2017 року.

Так, зведений залишок коштів загальних фондів бюджетів Шишацького району (окрім Шишацької громади) складає 10 410 100 гривень. 

Залишок коштів загального фонду бюджету Шишацької районної ради становить 2 805 700 грн.

Залишок коштів загального фонду бюджету Яреськівської сільської ради - 5 904 800 грн.

Залишок коштів загального фонду бюджету Ковалівської сільської ради - 1 283 900 грн.

Залишок коштів загального фонду бюджету Федунської сільської ради - 415 800 грн.

Залишок коштів загального фонду бюджету Шишацької селищної ради - 19 132 600 грн.


Інформацію про розмір залишкових коштів інших бюджетів Полтавської області можна переглянути за посиланням.