Як зміняться зарплати, пенсії та податки для підприємців з 1 січня 2021 року
Доставка і ціна газу
Відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 1 січня більшість постачальників газу в Україні підвищують вартість послуги з доставки газу. Зокрема, АТ "Полтавагаз", який обслуговує абонентів у Шишацькій громаді, тепер бере 2,31 грн за доставку кожного кубометру газу. Тобто ця частина тарифу збільшилася удвічі. Платіж за споживання газу залишився на рівні 1/12 від обсягу газового року споживання, помноженої на тариф.
Вартість газу для абонентів АТ "Полтавагаз збут" з 1 січня зросте з 7,92 до 8,91 грн за куб.метр.
Заробітна плата та прожитковий мінімум
1 січня набрав чинності новий Державний бюджет України на 2021 рік. Він передбачає збільшення мінімальної зарплати з 5 000 до 6 000 грн.
Пенсія та трудовий стаж
Через підвищення прожиткового мінімуму збільшиться і розмір мінімальної пенсії. З 1 січня вона становить 1 934 грн. Такі суми виплачуватимуть тим, кому більше за 65 років і тим чоловікам, чий стаж сягає 30 років, та жінкам зі стажем понад 25 років.
З липня пенсіонерам, віком від 75 до 80 років, доплачуватимуть по 400 грн, а ті, кому понад 80 років, отримуватимуть доплату 600 грн. Розмір мінімальної пенсії для останніх становитиме 2 600 грн.
Окрім того, з 1 березня планують провести індексацію пенсій (на 11%), а з квітня — автоматично перераховуватимуть працюючим пенсіонерам з урахуванням розміру зарплати і набутого стажу.
Податки для ФОПів та відтерміновані касові апарати
Завдяки підвищенню зарплат і прожиткового мінімуму, з 1 січня 2021 зростають і податки для фізичних осіб-підприємців. Єдиний соціальний внесок для ФОПів тепер становить 1 320 грн на місяць замість 1 100 грн, а з грудня він підвищиться до 1 430 грн.
Водночас, ФОПи першої групи зможуть скористатися податковими канікулами в рамках підтримки бізнесу під час локдауну. Термін таких послаблень - з грудня 2020 року по травень 2021 року. Тобто, 2021 року ФОПи зможуть зекономити 6 600 грн на сплаті ЄСВ і 1 094,50 грн на сплаті єдиного податку.
Крім того, з нового року для них вводять нові ліміти щодо обсягів доходу:
* І група — 1,002 млн грн;
* ІІ група — 5,004 млн грн;
* ІІІ група — 7,002 млн грн.
Також з 1 січня підприємці можуть вибрати: вести облік в електронному чи паперовому виглядах.
Планувалося, що з січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій (касові апарати) стануть обов’язковими для певних видів діяльності ІІ - IV груп ФОПів, а з квітня — для всіх платників єдиного податку ІІ - IV груп. Але через пандемію, яка "вдарила" по підприємцях, та їхні протести з цього приводу, Верховна Рада відтермінувала фіскалізацію на рік.
До 1 січня 2022 року необхідність облаштування касовими апаратами скасували для всіх, окрім тих, хто надає платні послуги у сфері охорони здоров’я, продає ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів та каміння, ФОПів ІІ - IV груп, чий дохід перевищує 1,32 млн. грн.
Нагадаємо, минулого року Шишацька селищна рада зменшила ставки єдиного податку для ФОПів І групи з 10% до 7% від прожиткового мінімуму, ІІ групи - з 13% до 10% від розміру мінімалки. Також знизили податок на комерційну нерухомість (торгівельні об'єкти, кафе, тощо) до 0,05% від розміру мінімальної зарплати.
Мікрокредити
З 1 січня 2021 року кредитні договори на термін до місяця та на суму, яка не перевищує розмір 6 тис. грн, відноситимуть до споживчих кредитів. Максимальний розмір штрафу за порушення договору не перевищуватиме розміру подвійної суми, яку споживач отримує за договором. Тобто при отриманні 1 тис. грн МФО зможе нарахувати максимум 2 тис. грн пені.
Також тепер заборонено погіршувати умови кредитування: підвищувати процентну ставку за кредитом та змінювати порядок її обчислення.
Обов’язковою умовою укладення договору про споживчий кредит є згода клієнта на доступ до інформації про його кредитну історію, надання права на її збір, зберігання, використання та поширення через бюро кредитних історій. Якщо особа не надає такої згоди, кредитодавець повинен відмовити в укладенні договору.
Також кредитодавці муситимуть безплатно передавати інформацію про всі споживчі кредити хоча б до одного бюро кредитних історій, яке є у відповідному реєстрі. Так закон обмежує можливість позичальника отримувати безмежну кількість швидких кредитів і захищає фінустанови від збільшення проблемної заборгованості.
По темі:
* Як зростре ціна на газ для населення
* Уряд скасує пільгові кіловати та підвищить вартість понаднормової електроенергії
Немає коментарів:
Дописати коментар