Сторінки

вівторок, 21 червня 2022 р.

МИРГОРОДСЬКА РАЙРАДА ПІДБИЛА ПЕРШІ ПІДСУМКИ ЖИТТЯ РАЙОНУ У ВОЄННИЙ ЧАС

14 червня відбулася 12 позачергова сесія Миргородської районної ради, на якій депутати прийняли до відома рішення "Про суспільно-політичну ситуацію в Миргородському районі під час дії правового режиму військового стану".


Публікуємо для ознайомлення головну інформацію, озвучену на сесії. 

(Від редакції райраді: правильно - "воєнний стан", а не "військовий")

Адміністративний устрій в умовах правового режиму воєнного стану

24 лютого 2022 року Президент України видав Указ "Про введення воєнного стану в Україні". Іншим Указом Президент утворив обласні та районні військові адміністрації для здійснення керівництва у сфері забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку.

Так, в Україні ввели особливий правовий режим, що передбачає надання відповідним органам держвлади, військовому командуванню, військадміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії, забезпечення нацбезпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини й громадянина, та прав і законних інтересів юридичних осіб.

24 лютого 2022 року після набуття Миргородською райдержадміністрацією статусу військової та призначення її начальника, у співпраці з Миргородською райрадою та територіальними громадами району розпочалися та на даний час виконуються заходи щодо функціонування території в правовому режимі воєнного стану:

- у лютому 2022 року розроблена та прийнята районна програма "Територіальної оборони Миргородського району" для покращання матеріально-технічного забезпечення територіальної оборони, військових частин та правоохоронних органів, які дислокуються на території району;

- організована охорона об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, силами добровольчих формувань територіальних громад, територіальної оборони ЗСУ та роти охорони Миргородського районного ТЦК та СП;

- проведене уточнення захисних споруд цивільного захисту на території району;

- запроваджена комендантська години та встановлений спеціальний режим світломаскування;

- введені у дію мобілізаційні потужності 36 підприємств для потреб оборони;

- проведене уточнення складу органів з евакуації, планів евакуації населення та матеріальних цінностей по територіальним громадам району;

- приведено територіальну підсистему єдиної державної системи цивільного захисту в готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня "Повна готовність".

- визначені та здійснюються заходи з підготовки території району до оборони в особливий період, виданий наказ начальника військадміністрації про спорудження фортифікаційних споруд на території району;

- прийняте розпорядження начальника РВА від "Про створення продовольчого резерву Миргородського району в умовах воєнного стану", визначені пункти зберігання та формування продовольчих наборів.


Виконання програми "Територіальна оборона Миргородського району на 2022 рік"

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів територіальних громад, які передані як субвенція до районного бюджету. Станом на 1 червня 2022 року на виконання Програми громади перераховали 4 792 000 грн.

Програма передбачає матеріально-технічне забезпечення районних підрозділів тероборони, підрозділів ЗСУ, Нацполіції, ДСНС, РВА, а саме:

- надання практичної матеріальної допомоги;
- забезпечення транспортними послугами;
- забезпечення харчування;
- впровадження нових методів та підходів у взаємодії між підрозділами;
- планування заходів кругової оборони населених пунктів, заходів захисту важливих об'єктів інфраструктури.

На виконання заходів Програми були використані кошти:

- для матеріально-технічного забезпечення - у сумі 1 177 000 грн (придбана комп'ютерна та оргтехніка для військових, будівельні матеріали, 20 комплектів рацій та інше);

- на заходи спеціального призначення - 363 000 грн (придбаний квадрокоптер і тепловізор);

- на запчастини та комплектуючі для ремонту автомобільної техніки та технічних засобів, а також на придбання паливо-мастильних матеріалів - 686 000 грн.

Робота з ВПО

Починаючи з 24 лютого 2022 року на територію Миргородського району почали переселятись люди, які залишили свої домівки через воєнні дії. У зв’язку з цим організований прийом документів про реєстрацію внутрішньо переміщених осіб через територіальні громади району та через  управління соціального захисту населення.

Всього по Миргородському району зареєстровано 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до законодавства дана категорія людей має право на соцвиплати для дітей та осіб з інвалідністю у розмірі 3 тис грн та для інших осіб - у розмірі 2 тис грн щомісячно.

До органів соціального захисту надійшло близько 14 тисяч звернень від сімей ВПО.

Управлінням соцзахисту населення та віддаленими відділами управління, які діють у межах колишніх ліквідованих районів, забезпечене своєчасне призначення соціальних допомог на рівні 97%.

Актуальним постає питання щодо ВПО, які на даний час розміщені у навчальних закладах на територіях громад. Адже до 1 вересня необхідно провести роботи по підготовці приміщень до нового навчального року.


Земельні відносини під час дії воєнного стану

Із прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану" запроваджена державна реєстрація договорів про використання земель замість державної реєстрації прав.

Відтак, держреєстрацію таких договорів здійснює Миргородська районна військова адміністрація. Реєстрації підлягають:

- договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування;

- договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду постійними користувачами, емфітевтами;

- договори про передачу права землекористування;

- договори про внесення змін до зазначених договорів та їх розірвання.

Організація та надання гуманітарної допомоги ВПО та підрозділам ЗСУ

Протягом періоду дії воєнного стану Миргородська РВА спільно з Миргородською райрадою та територіальними громадами спрямовують свої зусилля на допомогу, кооперацію з волонтерськими організаціями, підтримку ЗСУ та обороноздатності України.    

Надійною допомогою наших військовослужбовців та сил тероборони є пункти гуманітарної допомоги та волонтери. 

З перших днів війни до Миргорода та району почали прибувати люди із територій, де велися активні бойові дії. У березні через Полтавську область був наданий "зелений коридор" для евакуації жителів Сумщини. Маршрут цього коридору проходив через Миргородський район. Для них була надана необхідна допомога, харчування. Із Полтави сумчани мали змогу потягами рухатися у напрямку західних областей України. Багато було і бажаючих залишитися на території нашої області та району.

Понад 25 тисяч вимушених переселенців нині зареєстровані у Миргородському районі (найбільша кількість у Миргородській громаді - 5 930, Шишацькій - 2 292, Гадяцькій - 1 721, Лохвицькій - 1 704).

Аби допомогти та підтримати їх Миргородська РВА та Миргородська райрада спрямували гуманітарну допомогу у сільські та селищні громади краю. У березні-квітні 12 територіальних громад отримали три транші адресних допомог за потребами - це продукти харчування, речі особистої гігієни, дитяче харчування, одяг, ковдри тощо.

Починаючи з 27 квітня 2022 року Миргородська РВА розпочала безкоштовно роздавати продуктові набори для переселенців від Полтавської облвійськадміністрації. Індивідуальні продуктові набори містять борошно, цукор, консерви, згущене молоко, олію, каву та печиво.  На даний час видано 19 500 продуктових наборів.

Усі 17 громад Миргородського району продукти харчування отримали відповідно до тієї кількості вимушених переселенців, яку вони прийняли.

Немає коментарів:

Дописати коментар