понеділок, 9 вересня 2019 р.

АГРОФІРМА ІМЕНІ ДОВЖЕНКА ЗАГОТОВЛЯЄ КОРМИ ДЛЯ ТВАРИН

«Агрофірма «ім. Довженка» утримує майже 12 тис. голів великої рогатої худоби. У структурі агропромхолдингу «Астарта-Київ» це - найпотужніший осередок молочного тваринництва. 




Щодня для годівлі тварин тут потрібно близько 350 тис. тонн кормів. На підприємстві зараз завершується збирання кукурудзи на силос, щоб забезпечити повноцінну кормову базу для годівлі тварин. Саме зараз вони мають заготовити якісні корми для худоби. Тому на полі робота триває до пізнього вечора.



На полях виробничого підрозділу «Шишацька» «Агрофірми «ім. Довженка» завершується збирання кукурудзи на силос. Агроном з кормовиробництва «Агрофірми «ім. Довженка» Петро Жамура розповідає: щодня вони заготовляють від 3 до 4 тисяч тонн силосу:

"Впоратись з таким обсягом робіт людям допомагає сучасна техніка товариства: п’ять комбайнів «Jaguar» та 27 великовагових автомобілів".

Петро Жамура

Одна з переваг такої техніки, за словами комбайнера Валерія Ігнатьєва, її висока продуктивність. Механізатор задоволений умовами праці та заробітною платою. 

Валерій Ігнатьєв

Після скошування кукурудзи, подрібнену силосну масу перевозять вантажівками з поля до кормового центру. Третій рік поспіль він обслуговує ферми «Агрофірми «ім. Довженка» і є найбільшим в Україні. Саме тут заготовляють корми: сіно, сінаж, солому, силос, жом та щодня готують з цих інгредієнтів повноцінні кормові суміші для годівлі поголів’я агрофірми, згідно з розробленими раціонами.

Коли зелена маса затрамбована та законсервована у траншеях, потрібно, щоб минув мінімум місяць: тоді силос буде повністю готовий до споживання худобою.

«Серце» кормового центру — операторна, звідки управляють процесом приготування кормосуміші. Начальник кормового центру Роман Матіїв пояснює, що з допомогою спеціальної програми оператор контролює точну кількість інгредієнтів, послідовність їхнього завантаження у кормозмішувач і вивантаження уже готової кормосуміші на вантажівки.

Роман Матіїв

У планах аграріїв у цьому році заготовити ще 12 тисяч тонн сирого жому, який постачатиме Яреськівський цукровий завод.

Немає коментарів:

Дописати коментар