Сторінки

четвер, 31 серпня 2017 р.

ШИШАЧЧИНА - ТРЕТЯ ЗА РІВНЕМ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ СЕРЕД РАЙОНІВ ОБЛАСТІ

Рівень середньої заробітної плати у Шишацькому районі перевищує середню зарплату по області на 1 500 гривень.
Головне управління статистики у Полтавській області підготувало звіт про розмір середньомісячної зарплати штатних працівників на Полтавщині.


Середня заробітна плата по Полтавській області, за підсумками 2-го кварталу 2017 року, становить майже 6 тис 500 грн (6445 грн). У порівнянні з квітнем-червнем 2016 року, вона «виросла» на 45,8%. 

Серед міст Полтавщини найбільшу заробітну плату мають працівники в Горішніх Плавнях. Там середня зарплата дорівнює 8 тис 724 грн. Це на 35% більше, аніж середня зарплата по області. У Полтаві отримують, в середньому, 6 тис 733 грн, у Кременчуці – 6 тис 340 грн. 

Серед районів найвищу середню зарплату Держстат зафіксував у Машівському (9 тис 371 грн), Новосанжарському (8 тис 154 грн) та Шишацькому (7 тис 946 грн) районах.

ПЕДАГОГИ ШИШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ ОБГОВОРИЛИ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

30 серпня в опорному навчальному закладі "Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області" у форматі діалогу відбулася конференція працівників освіти Шишацької селищної ради.

Основним питанням конференції була підготовка навчальних закладів Шишацької громади до початку нового 2017-2018 навчального року.
Учасники визначали пріоритетні напрямки роботи щодо виконання державної програми розвитку освіти, реалізації державної політики в системі дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, аналізували підсумки роботи за минулий навчальний рік, відзначили досягнення педагогів, новації і позитивні аспекти у роботі педколективів, окреслили шляхи вирішення сьогоденних проблем.


У роботі конференції взяли участь заступник Шишацького селищного голови Т.М. Цимбалюк, начальник відділу освіти Шишацької селищної ради Н.М. Караваєва, головний спеціаліст відділу освіти Шишацької селищної ради Н.І. Жолонко, директори загальноосвітніх шкіл, їх заступники, а також завідуючі дошкільними навчальними закладами.

Чиновники подякували освітянам за відданість своїй праці та своєчасну підготовку шкіл до навчального року, а також побажали успіхів у реформуванні місцевої освіти.
Директори шкіл Шишацької громади розповіли про те, якою бачать нову українську середню освіту, та що було зроблено для комфортного навчання учнів.

Фото: прес-служби Шишацької селищної ради

Продовжилася конференція обговоренням низки важливих галузевих питань, за результатами якої одноголосно прийняли резолюцію конференції.

Нагадаємо, що напередодні у Шишацькій РДА відбулася районна педагогічна конференція

Читайте також:

середа, 30 серпня 2017 р.

ФК ФЕДУНКА У СЕРІЇ ПЕНАЛЬТІ УСТУПИВ "РУБІНУ" В КУБКУ ОЛЕГА КУЛІНІЧА

Сьогодні У Зінькові і Решетилівці розпочався Міжрайонний кубок з футболу 147 виборчого округу.

Пройшли перші матчі футбольного турніру, організованого народним депутатом України Олегом Кулінічемв якому беруть участь шість команд з різних районів. Шишаччину на турнірі представляє ФК Федунка.

Усі матчі кубку обслуговують незалежні арбітри з Федерації футболу Полтавської області.

У чвертьфінальному матчі в Зінькові зійшлися команди "Рубін" Шилівка, Зіньківщина і наші земляки – ФК Федунка. Гості з Шишаччини привезли свою невеличку групу підтримки.



Саме цей матч у Зінькові відвідав і нардеп, разом з іншими зіньківчанами вболівав за земляків.

"Хоч ми маємо справу з аматорським футболом, пристрасті у матчі вирували, наче це була Ліга Чемпіонів", - відмітив Олег Кулініч.

У напруженій боротьбі в основний час була зафіксована бойова і видовищна нічия 2-2, а по пенальті перемогли господарі з Зіньківського району 7-6. "Рубін" пройшов у півфінал.


У паралельному матчі в Решетилівці зустрічалися господарі ФК Решетилівка та команда ФК Ромодан Миргородського району. За результатами поєдинку перемогли господарі з рахунком 3-0, які й пройшли до півфіналу.




Переможці цих матчів виходять в наступний етап - півфінал, де на них вже чекають команди Миргорода і Диканьки.


Проведення півфінальних матчів заплановане на 6 вересня, а фінал має буде зіграний 10 вересня на стадіоні "Старт" у Зінькові.

Читайте також: ФК Федунка отримав суперника у Кубку Олега Кулініча

У ШИШАКАХ ВІДБУЛАСЯ РАЙОННА ПЕДАГОГІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Педагоги і працівники освіти Шишаччини на районній педагогічній конференції обговорили впровадження концепції "Нової української школи" у навчальному році 2017-2018 років.

29 серпня, напередодні Дня знань, у залі засідань Шишацької РДА відбулася конференція педагогічних працівників, у якій взяли учать понад 70 вчителів з шести навчальних закладів району, працівники відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, фахівці районного методичного центру.

У представницькому освітянському форумі брали участь голова РДА Віктор Іваненко, заступник голови РДА Юрій Онацько, виконуючий повноваження голови Шишацької районної ради Володимир Чмир.

Фото: прес-служби Шишацької РДА

Основні теми конференції - впровадження Концепції "Нової української школи" та "Новий зміст освіти", які дають відповідь на питання: Кого та як виховувати та навчати у середній школі за концепцією нової української школи.


Основне завдання, яке освітяни повинні реалізовувати - навчити учнів шукати знання і мислити критично, тобто дати ядро знань і сформувати сталі життєві цінності, які допоможуть дітям в потоці інформації вибрати корисне для себе.


Педагоги ставлять перед собою завдання - знайти модель нової школи, створити такий освітній простір, у якому б дитина виховувалася як особистість, патріот та інноватор. Саме для виховання такого випускника і спрямовані оновлення та реформування змісту освіти в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.


Також, на конференції освітяни поділилися своїми творчими надбаннями: цікавими розробками сценаріїв до шкільних свят, інформаційно-методичними збірниками, презентували своїх навчальні заклади.

Читайте також: У Шишацькій гімназії пройшла обласна педагогічна конференція

ЧИ МОЖЕ СЕЛИЩНА РАДА БУДУВАТИ ТРОТУАР НА УЗБІЧЧІ ДОРОГИ ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ?

Чимало вулиць селища Шишаки і всієї громади, через які пролягають дороги обласного значення, мають проблеми з дорожним покриттям та відсутністю тротуарів для пішоходів. Балансоутримувачем цих доріг є Служба автомобільних доріг, яка має проводити тут відповідні ремонтні роботи. Чи може селищна рада впливати на цю ситуацію?

"Шишаччина" вже повідомляла, що перед початком навчального року мешканці прилеглого до вулиці Павлика мікрорайону Шишаків стурбовані відсутністю тротуару, яким діти мають ходити до школи. Мова іде про ділянку вулиці Павлика від перехрестя з вулицею Дерія до перехрестя з вулицею Купріяна Тутки. Це єдина дорога у даній частині селища, якою рухаються вантажні автомобілі.



Для вирішення цієї проблеми депутат Шишацької райради Віталій В'юн звернувся до Шишацької селищної ради. У селищній раді йому попередньо повідомили, що дорога на вулиці Павлика відноситься до доріг обласного значення, а разом з нею - і її узбіччя, тому ремонтувати дорогу чи будувати тротуар - не є компетенцією місцевої влади.



Для того, щоб зрозуміти, чи можна профінансувати iз селищного бюджету видатки на утримання дороги обласного значення, яка пролягає в межах населеного пункту і проходить житловою вулицею, тобто знаходиться в адмінмежах селищної ради, і чи не буде це бюджетним правопорушенням, депутат райради проаналізував законодавство України, і ось яку знайшов відповідь.

Відносини, пов’язані з функціонуванням та розвитком автомобільних доріг, регулює Закон України "Про автомобільні дороги", відповідно якого всі автомобільні дороги загального користування поділяються на дороги державного та місцевого значення (обласні та районні).

Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор), яке має органи управління на місцях – Служби автомобільних доріг.

Джерело фінансування доріг залежить від того, в чиєму управлінні знаходиться така дорога.

Раніше органи місцевого самоврядування не мали права фінансувати дороги, що перебували у державній власності та знаходились у віданні органу держуправління автомобільними дорогами загального користування. Про це свідчить лист Голови КРУ від 12.06.2009 № 07-14/735 "Щодо ремонту доріг в населених пунктах за рахунок коштів місцевого бюджету". Тобто органи місцевого самоврядування могли профінансувати лише ремонт доріг місцевого значення, що перебували у комунальній власності.

Проте, віднедавна ремонт доріг, які знаходяться у державній власності (у віданні Укравтодору), можна фінансувати не лише з держбюджету, але й за рахунок місцевих бюджетів. Підставою є Закон України від 02.06.2015 "Про внесення зміни до статті 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення", яким розширені напрямки здійснення видатків місцевими бюджетами.

Тепер до видатків місцевих бюджетів належать, зокрема, і видатки на капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

У відповідність до такої зміни приведені і ЗУ "Про автомобільні дороги України" та ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". До цих нормативно-правових документів потрапили зміни відповідно до ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення".

Відповідно до цих змін, органи місцевого самоврядування, в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг населених пунктів, мають право здійснювати капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів, які є складовими автомобільних доріг державного значення, за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів (як співфінансування на договірних засадах).

На жаль, чинним законодавством не визначений механізм проведення співфінансування з державного та місцевого бюджету утримання доріг, що перебувають у державній власності.

Але! Норми, прописані у Законах "Про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення" та "Про внесення зміни до статті 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення" не передбачають, за умови співфінансування, обов’язкових умов щодо виділення для ремонту дороги, яка перебуває у державній власності, видатків із Державного бюджету України. Тобто у випадку, коли співфінансування робіт з відповідною Службою автомобільних доріг неможливе (через невиділення відповідних коштів з держбюджету чи їх нестачу), селищній раді не забороняється фінансувати поточний ремонт такої дороги виключно зі свого бюджету.

З огляду на це, розробником та замовником робіт з поточного ремонту дороги, що перебуває у державній власності, може виступати як селищна рада, так і Служба автомобільних доріг як балансоутримувач такої дороги.

Планувати видатки на ремонт дороги державного значення у межах населеного пункту, селищна рада може як за рахунок загального, так і за рахунок спеціального фондів. Хоча, на законодавчому рівні механізм фінансування за рахунок спеціального фонду також не визначений. Тому, здебільшого, місцеві ради проводять фінансування видатків на ремонт доріг державного значення саме за рахунок загального фонду.

Механізм поточного ремонту такої дороги з державного та місцевого бюджетів не може відбуватись без участі Служби автомобільних доріг. Тому, місцева рада, яка має бажання та кошти на проведення поточного ремонту такої дороги, повинна звернутись в Службу автомобільних доріг з проханням включити дорогу, що потребує ремонту, в регіональну програму ремонту доріг на основі співфінансування на відповідний рік. Механізм такого співфінансування має бути прописаний в рішенні селищної ради про співфінансування проекту.

Після цього, місцева рада зможе провести ремонт дороги, балансоутримувачем якої виступає Служба автомобільних доріг, за рахунок власного бюджету. Але, навіть, у цьому випадку поточний ремонт буде проводитись за участі Служби автомобільних доріг та під її наглядом на усій ділянці дороги, яка потребує ремонту.

Тобто, при бажанні, стверджує депутат районної ради, селищна рада має всі законодавчі підгрунтя побудувати тротуар на узбіччі дороги обласного значення, узгодивши це зі Службою автомобільних доріг, і профінансувавши ці роботи.

Читайте також: Вулиця Павлика у Шишаках несе загрозу пішоходам

вівторок, 29 серпня 2017 р.

СЕЛИЩНА РАДА ОГОЛОСИЛА ТЕНДЕР НА РЕМОНТ ШКОЛИ ІМЕНІ ВЕРНАДСЬКОГО

Відділ освіти Шишацької селищної ради подав пропозицію на тендерні торги щодо капітального ремонту будівель Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського. Очікувана вартість робіт - 5 841 169 гривень.



Нині триває термомодернізація школи. Роботи виконує харківська фірма "Колорит-строй" за 1 049 900 гривень.



Нагадаємо, що наприкінці минулого року Полтавська ОДА вже пропонувала три проекти реконструкції Шишацької школи. Від компаній "Горстройпроект", "Dekart Studio" і "Промагропроект". У грудні 2016 р. "Молодь Шишаччини ХХІ" ініціювала в інтернеті опитування молоді, який з проектів їм найбільше подобається

Читайте також:

У ЯРЕСЬКАХ УТЕПЛЮЮТЬ ПРИМІЩЕННЯ ШКОЛИ

У Яреськах тривають роботи з термомодернізації опорної школи імені Ф.П. Борідька. Уже цієї зими утеплене приміщенння навчального закладу дасть можливість економити на енергоносіях, а учні під час занять почуватимуть себе комфортно у теплих класах.







Читайте також: 

НАРДЕП ОЛЕГ КУЛІНІЧ ВІДВІДАВ ШИШАЦЬКУ ЦРЛ

Народний депутат України Олег Кулініч разом з очільником Шишацької РДА Віктором Іваненком та головою Шишацької селищної ради Олександром Туткою відвідав Шишацьку центральну районну лікарню. Нардеп посприяв виділенню державної субвенції у розмірі майже 160 тисяч гривень на закупівлю медичного обладнання для ЦРЛ.


Обладнання на 100 тис. грн. вже прибуло до закладу – це електрокардіограф, ваги та ростомір для приймального відділення, ще один електрокардіограф і шприцовий дозатор для реанімаційного відділення, кондиціонер і повітряний стерилізатор – для стоматологічної служби, обладнання для гінекологічної служби, а також пульсоксиметри у кожне з відділень - дитяче, терапевтичне, хірургічне, гінекологічне, приймальне. Незабаром надійде й інше обладнання на залишок коштів – це кювези, медичний бокс, тонометри Маклакова.



Головний лікар ЦРЛ Маргарита Хорольська докладно розповіла, що було зроблено в лікарні за останній час, показала нинішній стан більшості відділень, поділилася успіхами і проблемами.


Також, Олег Кулініч зауважив, що обладнання стоматологічного відділення поки залишає бажати кращого, адже досі використовуються вкрай застарілі стоматустановки радянського типу. Він пообіцяв, що до кінця року забезпечить закупівлю для Шишацької ЦРЛ сучасного робочого місця стоматолога з усіма відповідними комплектуючими, тому що стандарти в стоматології вже давно змінилися з тих часів. А на наступний рік нардеп озвучив плани повністю завершити переобладнання цього відділення, адже загалом тут три робочі місця.


Відвідав нардеп і дитяче відділення Шишацької ЦРЛ, яке вже зараз обладнане за найвищими стандартами, в чому, звичайно, заслуга як головного лікаря, так і завідуючої відділення Маргарити Яворовської. У відділенні і всіх палатах зроблений ідеальний ремонт, у кожній палаті є окремий санвузол з душем і туалетом, нові і сучасні меблі, є місце, де можна самостійно приготувати їжу.



Деяке додаткове обладання для дитячого відділення Олег Кулініч пообіцяв особисто подарувати під час передачі Шишацькій лікарні нового реанімобіля, яка має відбутися до кінця року.

Читайте також: 
На Шишаччині відремонтували приміщення первинної медицини
Як керівництво Шишацької громади "турбується" про здоров'я жителів

понеділок, 28 серпня 2017 р.

ПЕТИЦІЯ ЗА ВІДКРИТИЙ СПОРТИВНИЙ МАЙДАНЧИК НАБРАЛА 100% ПІДПИСІВ

За три тижні до кінця строку збору підписів петиція за спортивний майданчик у Шишаках отримала 200 голосів підтримки.



Ми вже повідомляли, що на офіційному сайті Шишацької громади розмістили петицію за будівництво відкритого вуличного спортивного майданчика у селищі Шишаки. Ця потреба викликана тим, що впродовж багатьох років у селищі не створювалася нова інфраструктура для здорового дозвілля молоді та занять спортом, яка була б доступною всім бажаючим. Тому, молодим людям досі не було де збиратися і проводити час, окрім як у барах та кафе.



Жителі Шишацької громади ствердно висловилися за будівництво такого об'єкту, активно підтримали петицію і очікують, що селищна рада належно відреагує на бажання мешканців, які хочуть, щоб молоде покоління мало умови для повноцінного фізичного розвитку.


Приємно, що підписантами петиції стали перші люди громади. Це і представники місцевого самоврядування, і працівники державних служб та установ, і підприємці, і педагоги, і лікарі, і молодь, і вся найактивніша частина громади - що підкреслює важливість даної ініціативи і щире вболівання місцевого суспільства за здорове дозвілля молодого покоління.


Нагадаємо, що електронна петиція до органу місцевого самоврядування подається та розглядається відповідно до вимог ст. 231 Закону України "Про звернення громадян".

Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів, оприлюднюється на офіційному веб-сайті громади не пізніше, як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті громади, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції.

Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається не менше трьох років з дня оприлюднення петиції.

неділя, 27 серпня 2017 р.

ПЕРШІ 10 000 ПЕРЕГЛЯДІВ

Громадське Інтернет-видання "Шишаки і Шишаччина" наші читачі переглянули вже 10 000 разів.

Щиро дякуємо кожному, хто нас читає!
Ваша підтримка - це запорука подальшого розвитку проекту.


"Шишаки і Шишаччина" - це суто громадський блог, у якому дописувачами може бути кожен бажаючий. Всі, хто має що розповісти, чим поділитися про життя і події на Шишаччині, може долучитися до створення новин і публікацій. 

На платформі Blogger ми працюємо тимчасово. Це - своєрідний прототип майбутнього повноцінного інтернет-видання, для якого ми створимо чудовий сайт новин, запросимо талановитих програмістів, журналістів і фотографів. 

Для всіх якісних змін і розвитку потрібні значні ресурси - як фінансові, так і технічні. Тому, ми активно шукаємо інвесторів і спонсорів для нашого інформаційного проекту. Кожен, кому важлива популяризація нашого прекрасного рідного краю, хто готовий допомагати і підтримувати вільну журналістику і свободу слова, може нам допомогти.

Підтримати розвиток видання можна фінансово, надіславши допомогу на карту Приватбанк.



Для тих, хто хоче стати співавтором проекту, готувати новини і повідомлення, просимо повідомити нас зручним для вас способом

У ЯРЕСЬКАХ І ШИШАКАХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА

День Державного Прапора України 23 серпня 2017 року на Шишаччині видався щедрим на події. Офіційне відзначення свята пройшло у Яреськах і Шишаках.

У селі Яреськи на базі новоствореної опорної школи району пройшла обласна інструктивно-методична нарада для керівників методичних служб Полтавської області «Нова українська школа: завдання методичних служб на 2017-2017 н.р».

«Варто відзначити, що на територію району функціонують 2 опорних школи. Для педагогічних працівників стоїть важливе завдання: виховати освічених патріотів, багатогранну особистість, і я певен того, що український вчитель з цим завданням справиться. Без вчителя патріота не може бути ні нової школи, ні нового суспільства, ні вільної України», - зазначив заступник голови РДА Юрій Онацько.

Учасники наради мали змогу ознайомитися з роботою дошкільного навчального закладу «Пролісок», обладнаного за останніми освітянськими вимогами та ознайомитися з перспективами роботи опорного навчального закладу «Яреськівська загальноосвітня школа I-III ступенів ім.Ф.П.Борідька».

Нагадаємо, що 22 серпня у Шишацькій обласній гімназії-інтернат для обдарованих дітей відбулася обласна педагогічна конференція за участю заступника міністра освіти і науки України.

У Яреськах, після наради, педагоги стали учасниками флешмобу, присвяченого Дню Державного Прапора України та Дню Незалежності держави.

Почесна хода з десятиметровим синьо-жовтим полотнищем Державного Прапора України за участю учнівської молоді, керівництва району, учасників АТО, працівників органів місцевого самоврядування та громадськості району відбулася до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Біля підніжжя пам’ятника Кобзарю поклали квіти і провели мітинг з нагоди державних свят.



Цього ж дня в рамках проведення плану заходів з відзначення Дня Державного Прапора та 26-ї річниці незалежності України у центрі селища Шишаки провели почесну ходу з десятиметровим полотнищем Державного Прапора України за участю керівництва району, учасників АТО, 26-річних молодих людей - ровесників незалежності України, працівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості району.

На площі біля селищного будинку культури працівники Шишацької бібліотеки провели флешмоб, присвячений державним святам.



Офіційна частина заходів пройшла у Шишацькому селищному будинку культури, де відбулося урочисте святкування «Із річницею, незалежно Україно!»

У фойє закладу культури розмістили фотовиставку «Хвилюючі миті фронтового життя», присвячену воїнам-землякам, та тематичну експозицію Шишацького краєзнавчого музею.

Керівники району вручили Почесні грамоти колективам та землякам, які своєю сумлінною та натхненною працею звеличують рідний край.

Шишацький військовий комісар висловив слова вдячності учасникам АТО за мужність та військову звитягу, нагородив державними відзнаками.




Родзинкою концертної програми став виступ зразкового танцювального колективу"Юмана" Яреськівської загальноосвітньої школи I-III ступенів ім. Ф.П.Борідька з піснею про Україну у виконанні Ніни Аксельрод.