Сторінки

четвер, 31 травня 2018 р.

У ПРИШИБІ ВСТАНОВИЛИ ДИТЯЧИЙ СПОРТИВНО-ІГРОВИЙ МАЙДАНЧИК

У Пришибі встановили дитячий спортивно-ігровий майданчик, у рамках обласного проекту "Бюджет участі".

29 травня, напередодні Дня захисту дітей, в селі Пришиб Шишацької об'єднаної територіальної громади відбулася довгоочікувана приємна подія – урочисте відкриття спортивно-ігрового майданчика в Пришибському навчально-виховному комплексі, який встановили завдяки перемозі в конкурсі "Бюджет участі Полтавської області 2017 року". Автором проекту стала староста Людмила Олександрівна Шабельник , а фінансування проводилося з обласного і місцевого бюджету.


На відкритті побували Шишацький селищний голова Олександр Тутка, староста Пришибського старостинського округу Людмила Шабельник , начальник відділу освіти Шишацької селищної ради Наталія Караваєва, які привітали дітей зі святом та чудовим подарунком.


На церемонії діти дружно запустили кульки у небо зі словами і побажаннями миру нашій державі, після чого змогли випробувати чудовий подарунок. По закінченню свята всі діти отримали смачне морозиво від місцевого приватного підприємця С.Я. Шабельника.


Читайте також:

У ШИШАКАХ ПРАЦЮВАТИМЕ ДИТЯЧИЙ СПОРТИВНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС

У селищі Шишаки з'явиться постійний дитячий розважальний комплекс, де діти зможуть відпочивати на атракціонах.

Така ідея виникла у жительки Шишаків Людмили Самохатки. Як безробітна, вона звернулася до соціального проекту "Рука допомоги" та успішно захистила власноруч розроблений бізнес-план з організації дитячого спортивно-розважального комплексу.


На площі 150 кв. метрів планується встановити батут, батутну гірку, тенісний стіл та електромобілі для дітей. Влітку переносний комплекс буде стояти на мальовничому березі річки Псел, де місцеві жителі проводять вільний час – чоловік Людмили вже багато років утримує тут торгову точку з напоями та харчуванням. На свята атракціони будуть перевозити до центру селища, а на зиму – в приміщення місцевого будинку культури.

Проект "Рука допомоги" надасть молодій підприємниці кошти на закупівлю необхідного обладнання. 

вівторок, 29 травня 2018 р.

ШИШАЦЬКА ГІМНАЗІЯ І САГАЙДАЦЬКИЙ НВК - КРАЩІ НА ПОЛТАВЩИНІ З ЕКОЛОГІЧНОЇ ПРОСВІТИ

Шишацька обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей та Сагайдацький навчально-виховний комплекс - лідери серед колективів екологічної просвіти Полтавщини.

Нещодавно у Малій актовій залі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся фінал  ХХVІ обласного конкурсу-огляду колективів екологічної просвітиОрганізаторами заходу виступили  Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Полтавської обласної ради.  

Тематика цьогорічного конкурсу - «Раціональне природокористування».  Участь у ньому взяли 8 агітбригад та 9 екологічних  театрів з 14 районів та міст області, об’єднаних територіальних громад та Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей. 


Участь колективів у конкурсі оцінювало компетентне журі. У фіналі ХХVІ обласного конкурсу-огляду колективів екологічної просвіти перемогу здобули: 

І місце - екологічна агітбригада «Еконація» Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей, які представлятимуть Полтавську область на Всеукраїнському конкурсі у місті Києві;

ІІ місце - екологічна агітбригада «Джерело» Сагайдацького навчально-виховного комплексу Шишацької селищної ради;

ІІІ місце – екологічна агітбригада «Екологічна варта» Горішньоплавнівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської.


У Полтавській області екологічний рух зародився понад три десятиліття тому і щороку набуває все більших темпів. На даний час в області нараховується 317 екологічних агітбригад, у яких задіяні 3416 дітей та 67 екологічних театрів, які відвідують 866 учасників.

ШИШАЦЬКА ОТГ ПРЕДСТАВЛЯЛА ПОЛТАВЩИНУ НА РАДІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Делегація Шишацької громади взяла участь у раді "Позашкільна освіта в умовах децентралізації", котра відбулася у місті Києві.

Рада проводилась напередодні відзначення 100-річчя юннатівського руху в Україні. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України.


Делегацію Полтавської області склали директор обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді В.Г. Бедніна, голова Шишацької селищної ради О.І. Тутка, начальник відділу освіти Шишацької селищної ради Н.М. Караваєва, голова Білоцерківської сільської об’єднаної територіальної громади І.В. Лещенко.

Метою заходу було обговорення стратегії розвитку позашкільної освіти, нового формату існування позашкілля в умовах децентралізації. На відкритті виступив доктор педагогічних наук, професор, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді В.В. Вербицький. 


Голова Шишацької селищної ради Олександр Тутка розповів про участь органів місцевого самоврядування у вирішенні проблеми збереження мережі закладів позашкільної освіти та їх незадовільне матеріально-технічне забезпечення.


В умовах реформування освітньої галузі України важливо знайти ефективні шляхи розвитку позашкілля, оскільки позашкільна освіта має вагоме значення у питанні національного виховання учнівської молоді, створює умови для соціального розвитку та творчої самореалізації дітей, сприяє їхній соціальній захищеності та професійній орієнтації, профілактиці негативних проявів у молодіжному середовищі. 

Учасники ради обговорили актуальні питання розвитку позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю в Україні, насамперед, збереження і розширення мережі гуртків, закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму в умовах децентралізації. 

Даний напрямок особливо актуальний для Шишаччини, адже в Шишаках функціонує школа екеолого-краєзнавчого профілю ім. В.І. Вернадського, віднедавна - опорна школа. На території селища, на Бутовій горі, діє екологічна стежина, котра давно приваблює науковців та вихованців природничих навчальних закладів.

Читайте також: 
На Шишаччині відзначили Дні науки та Європи в Україні

четвер, 24 травня 2018 р.

ВОСКОБІЙНИЦЬКІ БАСКЕТБОЛІСТКИ ПРЕДСТАВЛЯЛИ ПОЛТАВЩИНУ В ШКІЛЬНІЙ ЛІЗІ

Юні Воскобійницькі баскетболістки виступили у фінальних змаганнях Чемпіонату шкільної баскетбольної Ліги України.

Нещодавно  Києві відбулися фінальні змагання Чемпіонату шкільної баскетбольної Ліги  3 на 3. До палацу спорту «Меридіан» з’їхалися 32 команди дівчат старшої вікової категорії з різних куточків нашої країни.

До змагань наші спортсменки готувалися наполегливо. Суперницями їм були  команди старшокласниць із Києва, Харкова, Тернополя, Хмельницького, Одеси та інших міст України, в яких наповнюваність шкіл вища,  й умови тренування кращі.  

До поїздки в Київ, за підтримки відділу освіти Шишацької селищної ради для спортсменок придбали  3 пари баскетбольного взуття, спортивні рюкзаки. Народний депутат України Олег Кулініч допоміг  придбати футболки, на нанесли надпис «Воскобійницька ЗОШ І-ІІІ ст.». Депутат Шишацької селищної ради В. І. Лубенець  подарував м’ячі для гри в баскетбол, а колишня вчителька Воскобійницької школи  Л. С. Пилипенко  - 1 пару кросівок.


Відповідно жеребкування, наші дівчата увійшли до найсильнішої групи, у якій грали команди Тернополя, Дніпра та Переяслава-Хмельницького. 

Воскобійницькі  баскетболістки  не підвели свого педагога і тренера Михайла Михайловича Батьковського, виявили бійцівський характер,  найкращі спортивні якості при високому рівню гри. У команди Тернополя  наші дівчата виграли з рахунком 11–7, поступилися команді Дніпра 6-11 та здобули нічию  в грі з командою Переяслава–Хмельницького.

Кращим гравцем команди стала Валентина Лагода, капітан команди, цьогорічна випускниця, яка показує високі результати в баскетболі, міні - футболі, настільному тенісі,  має юнацький розряд з легкої атлетики та мріє  пов’язати свою майбутню професію з фізкультурою та спортом. Прикладом для Валентини є її класний керівник, вчителька фізкультури Олена Миколаївна Батьковська та вчитель фізкультури й тренер Михайло Михайлович Батьковський.

Перемогу у змаганнях здобула  команда міста Бердянська, ІІ місце за  командою м. Рівне,  ІІІ місце – м. Дніпра. До складу цих команд входять  гравці юнацької збірної України з баскетболу. Воскобійницькі дівчата увійшли в двадцятку серед 32 команд.


"Упевнена, що мої слова підтримають усі учні та вчителі Воскобійницької школи. Я пишаюся нашими дівчатами! Ми всі пишаємося вами! Ви гордість нашої школи — учасниці Чемпіонату України з баскетболу 3 на 3. Ви перемагаєте на обласних змаганнях і показуєте високий рівень на Всеукраїнських. Для випусниць Валі Лагоди, Віки Волик, Каріни Ребрик — це була остання гра в шкільному житті, а Сніжана Пічкур, упевнена, згуртує навколо себе майбутніх чемпіонок)) Звісно, що без вашого тренера і натхненника Михайла Михайловича це неможливо буде зробити, тому почніть новий навчальний рік із тренувань у вже оновленому спортзалі." - написала на сторінці у Facebook директор Воскобійницької школи Валентина Лубенець.



Читайте також:

понеділок, 21 травня 2018 р.

НА ШИШАЧЧИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДНІ НАУКИ ТА ЄВРОПИ В УКРАЇНІ

Освітяни Полтавщини побували у Шишаках і провели виїзне засідання до Дня науки.

Полтавський обласний інститут післядипломної освіти імені М.В. Остроградського вже вшосте проводить традиційне відзначення Дня науки та Європи в Україні. 

Цього року свято збігається з двома визначними датами – 100-річчя Національній академії наук України та 155-річчя з дня народження академіка Володимира Вернадського, тому науковці провели виїзне засідання у Шишаках, де свого часу жив і працював Перший президент НАН України.


До заходу долучились представники Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, відділ освіти, наукові та педагогічні працівники ПОІППО імені М.В. Остроградського, заклади вищої освіти Полтавської області, координатори шкіл новаторів Полтавщини та вчителі.

Освітяни відвідали Бутову гору, де жив учений зі своєю сім’єю, та поклали квіти до погруддя В.І. Вернадського.


Для делегації з Полтави в Шишацькому краєзнавчому музеї провели змістовну екскурсію про Шишацький край. 



На пленарному засіданні обговорювали питання про педагогічні мости та їх роль у розвитку професійної компетентності вчителів опорних закладів. Наприкінці засідання освітян нагородили подяками та грамотами на честь Дня науки та Європи в Україні.


пʼятниця, 11 травня 2018 р.

ОГОЛОШЕНИЙ НОВИЙ ТЕНДЕР НА РЕМОНТ ШИШАЦЬКОЇ ШКОЛИ

Скільки коштуватиме капітальний ремонт будівель Шишацької школи імені Вернадського, і хто його виконуватиме? Нові подробиці.


вівторок, 8 травня 2018 р.

ЗА ЗВЕРНЕННЯМ ГЕНПРОКУРАТУРИ ВЧЕРГОВЕ ПЕРЕВІРЯТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ НПЗ У ЯРЕСЬКАХ

Державна екологічна інспекція, Державна архітектурно-будівельна інспекція та Полтавська ОДА проведуть чергову перевірку будівництва установки підготовки та стабілізації вуглеводневої сировини у селі Яреськи - за зверненням Генеральної Прокуратури України.

Депутат Шишацької районної ради Віталій В'юн звернувся до Генеральної Прокуратури України, з проханням перевірити законність видачі дозволів ТОВ "Полтававторма" на будівництво установки підготовки та стабілізації вуглеводневої сировини на вулиці Залізничній, 2а, села Нижні Яреськи, Шишацького району, Полтавської області. 


Генпрокуратура України звернулася до Державної екологічної інспекції України, Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Полтавської ОДА розглянути питання і надати результати розгляду.


Також відомо, що жителі села Яреськи звернулися до народного депутата України Сергія Капліна з проханням посприяти припиненню будівництва екологічно шкідливої промислової установки на вулиці Залізничній. Про це повідомляє сторінка Шишацької районної організації Соціал-демократичної партії.

Нардеп Сергій Каплін подав депутатські запити до міністра екології і природних ресурсів та голови Полтавської ОДА.

За сприяння депутата Шишацької райради Віталія В'юна, голови обласної фракції СДП Валерія Прядка, голови депутатської комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Полтавської облради, депутата СДП Сергія Мамояна, питання розглянули на засіданні постійної комісії обласної ради, прийнили рішення про створення виїзної комісії для вивчення питання на місці.

Чиновники з обласної ОДА побували в Яреськах. Порушень не виявили. Рекомендували ТОВ "Полтававторма" дотримуватися проектних вимог та зобов'язалися провести ще одну комісію після введення об'єкта в екcплуатацію.


 
Документи: СДП

"70-80% яреськівчан висловлюються проти будівництва цього підприємства. Таке питання могло б легко вирішуватися, якщо б у Верховній Раді вже багато років не блокували законопроект про місцевий референдум. Саме цьому він владі не вигідний, бо дозволяє їм злочинствувати всупереч волі народу", - прокоментував дану ситуацію депутат Шишацької райради Віталій В'юн.

пʼятниця, 4 травня 2018 р.

ШИШАЦЬКА ЦРЛ ЗАПРОШУЄ НА РОБОТУ ЛІКАРІВ

Шишацька центральна районна лікарня запрошує на роботу лікарів. Про це йдеться на сайті Шишацької ЦРЛ.

Зокрема, мова йде про лікарів за спеціальностями:
• лікар-анестезіолог,
• лікар-гінеколог.

Детальніше - читайте на сайті Шишацької ЦРЛ.




четвер, 3 травня 2018 р.

ШИШАЦЬКА ГРОМАДА НАВЧАТИМЕТЬСЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ НА ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ

У середині травня рівненька громадська організація "Екоклуб" вирушить у навчальну поїздку містами Західної України, щоб показати ініціативним громадам кращі приклади енергоефективності, які можна впроваджувати у себе на місцях.

Взяти участь у поїздці виявили бажання 145 представників об’єднаних територіальних громад та малих міст. "Екоклуб" проаналізував усі надіслані анкети та відібрав 20 учасників, серед яких і Шишацька ОТГ.

Активісти побувають на об’єктах, що є кращими прикладами енергоефективності та «зеленої» енергетики. Навчання включатиме розповіді про зміни в енергетичному секторі в Україні за останні 3 роки, можливості співпраці громад з Держенергоефективності, організаційні методи стимулювання енергоефективних рішень на місцях та технічні особливості проектів у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

Учасники відвідають: вітрову та сонячну електростанції у Львівській області; місця вирощування енергетичної верби та ЛЕD-освітлення на сонячних панелях у Волинській області; кооператив в с. Лосятин, міні-ГЕС та котельню на пелетах в Хмельницькій області.

За результатами туру "Екоклуб" спільно з ОТГ може створити прибутковий енергетичний кооператив.



Також, нещодавно ще один представник Шишаччини - депутат районної ради Віталій В'юн три дні перебував на Львівщині, де ознайомився з впровадженням енергоефективності у райцентрі Жовква, зокрема, з роботою екологічної котельні на пелетах, встановленням індивідуальних теплових пунктів у будинках та сонячних панелей у дитячому садку.

НА ШИШАЧЧИНІ ВСТАНОВИЛИ ВИСОКОТОЧНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ДІАГНОСТУВАННЯ ГІПЕРТОНІЇ

Шишацький Центр первинної медико-санаторної допомоги та 8 амбулаторій на території району, в ході реалізації спільного проекту Світового банку та МОЗ України "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей", отримали сучасне обладнання для надання послуг хворим на гіпертонію.

Аби отримати якісне обстеження та діагностику при гіпертонічній хворобі, раніше жителям Шишаччини доводилося їхати до обласної клінічної лікарні або приватних медичних закладів. Однак зараз, стверджують лікарі районного Центру первинної медико-санаторної допомоги, пацієнти можуть отримати всі необхідні послуги на місцях – у Центрі ПМСД або ж сімейних амбулаторіях.


Лікарі Центру ПМСД говорять, що медичні заклади почали надавати послуги, які раніше були недоступні, а також підвищилася якість медичної допомоги. Тепер у райцентрі можуть діагностувати гіпертонічну хворобу на ранніх її етапах та призначити ефективне лікування, розповідає головний лікар ЦПСМД Олександр Іващенко.

"На сьогоднішній день сімейний лікар діагностує гіпертонічну хворобу, це все підкріплено лабораторно, що дає змогу визначити адекватне лікування. Раніше, аж до минулого року, це здійснювалося тільки на рівні вторинної ланки, на рівні стаціонарного лікування. Людина лягала на 2-3 тижні в стаціонар, де робилися ті самі обстеження, де підбиралися препарати. Сьогодні ж людина може знаходитися вдома, отримує лікування. Вони з лікарем визначаються з періодичністю оглядів, періодичністю здачі аналізів. Також є щоденники вимірювання артеріального тиску, які видаємо хворим, які ставляться більш критично до свого здоров’я. Все іде на допомогу сімейному лікарю. Хворий сам удома чотири рази на день вимірює артеріальний тиск, заносить у щоденник, і через тиждень-два приходить до лікаря. А лікар відкриває і наглядно бачить. Відповідно, лікар може підібрати адекватну дозу ліків або відкоригувати її. По-перше, це надзвичайно зручно для хворого, бо йому не потрібно відриватися від дому, від роботи, перебувати цілодобово в стаціонарі. З іншого боку, це надзвичайно зручно для лікаря. Відповідно, це покращує якість лікування і якість обслуговування".

Нагадаємо, що відреставрований Центр ПМСД в Шишаках відкрили влітку минулого року. Зараз він оснащений дефібриляторами, ДМАТами – апаратами для добового моніторингу артеріального тиску – та обладнанням для лабораторної діагностики.

"Кожна амбулаторія, кожен сімейний лікар забезпечені ДМАТами. Це для реєстрації гіпертонічної хвороби, визначення її стадії і підбору адекватного лікування. Також діагностика гіпертонічної хвороби не може проходити без лабораторної діагностики. Тому закуплене найсучасніше обладнання – електронні аналізатори, які були постачалися до районної лікарні. Центральна районна лікарня здійснює діагностику, а сімейні лікарі, на основі отриманих даних, підбирають лікування. Амбулаторії забезпечені вакутейнерами – спеціальним обладнанням для забору венозної крові, які мінімізують контакт медичних працівників з нею".

Зазвичай, кажуть сімейні лікарі, протягом тижня таку послугу отримують 3-4 пацієнти, адже ДМАТ встановлюють пацієнту на одну добу. Це своєрідний тонометр, який одягають на руку хворому, і він автоматично проводить вимірювання.

Така діагностика допомагає максимально точно визначити рівень артеріального тиску в крові людини і його зміну протягом певного періоду часу. На основі результатів вимірювання лікар зможе визначити, у якому стані знаходиться серце і судини хворого.

Пацієнти такими змінами задоволені, адже раніше для проходження діагностики їх направляли до обласного центру. Однак погоджувалися їхати на обстеження до Полтави далеко не всі. Тепер таку послугу може отримати значно більший відсоток хворих. Однак поки про таку можливість знають ще не всі пацієнти з гіпертонічною хворобою, які стоять на обліку.

Також безпосередньо в Центрі ПМСД та кожній сімейній лабораторії пацієнти можуть здати кров на аналіз за допомогою вакутейнера. Щоправда, транспортування поки відбувається силами медичних працівників. Однак, незабаром Шишаччина має отримати автомобіль для забору аналізів, який курсуватиме районом за визначеним графіком. Очікують також на поставку кардіографів та офтальмоскопів.



Закупівля обладнання відбувається в рамках проекту Світового банку та МОЗ, який діє з 2015 року. Субпроект, який реалізовується на Полтавщині, носить назву "Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію". Його основна мета – контролювати рівень артеріального тиску в осіб віком від 40 до 60 років, виявляти всі випадки артеріальної гіпертензії на ранніх стадіях захворювання та проводити корекцію факторів ризику, здійснювати не медикаментозне та медикаментозне лікування. Для цього Світовим Банком передбачено 40 млн доларів.

Наталія Норіцина (Щербань), PR-менеджерка ГО "Полтавська платформа"

У ШИШАКАХ ОМОЛОДЖУЮТЬ ПАРК

У шишацькому парку Гоголя висадили молоді дерева, планують збудувати фонтан.

У Шишаках, поблизу селищного будинку культури, висадили понад півсотні молодих дерев липи і дуба. Так селищна рада омолоджує парк, який шишачани іменують Парком Гоголя. 




середа, 2 травня 2018 р.

ЧЕРКАЩАНИ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ З ШИШАЦЬКОЮ ГРОМАДОЮ

24 квітня 2018 року, в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримкою USAID, Черкаське Регіональне відділення АМУ організовало  навчальний візит до Шишацької селищної ОТГ  Полтавської області. Його учасниками стали представники потенційних об’єднаних територіальних громад Черкащини, які перебувають на шляху формування. 

Під час візиту на Шишаччину, черкащани ознайомилися з інфраструктурою громади, оглянули об’єкти, які збудовані чи відремонтовані за час існування Шишацької ОТГ. Відвідали комунальне підприємство "Техкомунбуд", ЦПМСД, старостинний округ  та Гоголівський ФАП, ознайомилися з ходом ремонтних робіт на автошляхах громади.


Особливу увагу гості звернули на комунальне підприємство «Техкомунбуд», яке в громаді створили на базі відділу з благоустрою Шашицької селищної ради. При комунальному підприємстві нині створена дорожньо-ремонтна будівельна дільниця, яка здійснює невеликі поточні ремонти доріг. Коштом бюджету оновили матеріально-технічну базу (придбали нову техніку, пилораму). Крім того, на території підприємства облаштували теплицю, де вирощують квіти.

КП "Техкомунбуд" надає послуги з перевезення вантажів, благоустрою територій, водопостачання, вивезення сміття, копання траншей і котлованів. Крім того, на підприємстві працевлаштовано майже 100 осіб.

Автобусним сполученням з’єднані усі населені пункти громади. Для цього придбали автобуси,  встановила кілька нових зупинок. Це стало можливим завдяки перемозі у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, де Шишацька об’єднана територіальна громада презентувала проект «Система внутрішнього автобусного сполучення «Громада без околиць».


Оглянули представники Черкащини і Центр первинної медико-санітарної допомоги та фельдшерсько-акушерський пункт у Гоголевому, що входить до Шишацької ОТГ. На реконструкцію Центру ПМСД у громаді витратили понад 6 млн. гривень. Замінили дах, утеплили стіни, встановили сучасні енергозберігаючі лампи та вузол обліку тепла. Для зручності медперсоналу та відвідувачів, у закладі облаштували зону WI-FI та поставили міні-МТС. Нині Центр ПМСД, на базі якого знаходиться амбулаторія із денним стаціонаром, може приймати до 160 людей на добу, що цілком покриває потребу громади у медичних послугах.


Нагадаємо, Шишацька селищна об’єднана територіальна громада – одна із найбільших у Полтавській області. Створена однією із перших ОТГ у 2015 році, об’єднала понад 15 тисяч населення, 11 сільських та одну селищну раду, 62 населені пункти.

Читайте також: