Київський райсуд Полтави виправдав співробітника департаменту екології Полтавської ОДА Сергія Калініченка, якого затримали на хабарі за видачу дозволу на вирубку дерев у лісосмузі біля села Федунка у Шишацькому районі.
24 квітня 2019 року Київський районний суд Полтави виніс вирок начальнику відділу департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Сергію Калініченку. Посадовця затримали під час отримання хабара, а пізніше він визнав провину і звільнився з посади.
"Шишаччина" вже повідомляла, як 10 серпня 2017 року правоохоронці задокументували факт отримання держслужбовцем неправомірної вигоди у вигляді пиломатеріалів (ч. 3 ст. 368 КК України). В грошовому еквіваленті це становило 12 тис. грн. Сергій Калініченко взяв хабар за підписання акту обстеження полезахисних лісосмуг, що слугував підставою для проведення порубочних робіт. Акт дозволив рубати дерева у лісосмузі біля села Федунка на Шишаччині.
16 серпня Сергія Калініченка звільнили з посади начальника відділу біотичних ресурсів та техногенної безпеки управління регулювання природоохоронної діяльності Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА за згодою сторін. Відповідно до даних НАЗК, того ж дня чоловік подав декларацію перед звільненням.
22 серпня 2017 року під час судового засідання посадовець розкаявся у скоєному. А в день повідомлення йому про підозру він ініціював укладення з прокурором угоди про визнання винуватості у зловживанні впливом (ч.2. ст.369-2 ККУ).
17 жовтня Київський райсуд розглянув вищезгадану угоду. Але під час засідання прокурор попросив не затверджувати документ. Він аргументував це тим, що під час слідства правоохоронці встановили нові обставини справи, які суперечать умовам угоди щодо кваліфікації порушення. Але це з’ясувалося вже після укладання угоди. Суддя Юрій Куліш погодився із прокурором і не затвердив угоду про визнання винуватості.
Відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, суд вважає, що провину обвинуваченого не доведено. Один із основних доказів сторони обвинувачення — показання заявника. Він 29 червня 2017 року повідомив правоохоронцям, що Сергій Калініченко вимагає в нього неправомірну вигоду в розмірі 14 м³ дров на суму близько 10 000 грн.
Заявник є лісорубом та представником підприємства своєї своєї дружини. Навесні 2017 року він зв'язався з ТОВ «Федунка», якому необхідно було прорідити полезахисні лісосмуги, розташовані за межами села. Щоб одержати дозвіл на рубку, на місце виїжджала оглядова комісія, до якої входив Сергій Калініченко. 6 червня 2017 лісоруб зустрівся з Калініченком, щоб останній підписав акт огляду.
Саме під час тієї зустрічі, за словами заявника, обвинувачений попросив привезти дві машини дров для СТО знайомого та дав йому номер телефону керівника СТО для узгодження всіх питань. Мова про оплату дров не йшла, але лісоруб вважає, що якби він запитав Калініченка про ціну, тоді б акт не підписали.
В свою чергу обвинувачений Калініченко у судовому засіданні пояснив, що 8 травня 2017 до Департаменту екології Полтавської ОДА звернулося ТОВ «Федунка» з проханням направити комісію, для обстеження лісосмуги на території Федунківської сільради. В результаті обстеження комісія прийняла рішення дозволити прорідити полезахисні лісосмуги.
6 червня 2017 близько 10:50 Калініченко зустрівся з лісорубом. Обвинувачений не підтвердив, що під час зустрічі попросив привезти дрова на СТО «Автопрофі». Він надав телефон власника СТО, щоб ті самостійного домовились щодо зустрічі та фінансових питань.
Крім того, прокурор не надав суду відповідні постанови про контроль за вчиненням злочину, як того вимагає КПК України. Апеляційний суд не надавав дозволи на проведення негласних слідчих дій безпосередньо в момент скоєння злочину. Окрім того, відповідно матеріалів справи, які долучив прокурор, дозвіл на проведення негласних слідчих дій відносно Калініченка суддя апеляційного суду Полтавської області взагалі не надавав.
Суд вважає, що негласні слідчі (розшукові) дії щодо обвинуваченого проводились всупереч вимог КПК України. Суддя Юрій Куліш визнав Сергія Калініченка невинним, у зв’язку з недоведеністю участі обвинуваченого у вчиненні злочину.
Читайте також:
Немає коментарів:
Дописати коментар