Сторінки
▼
вівторок, 31 липня 2018 р.
НА ШИШАЧЧИНІ РОСТЕ ВРОЖАЙНІСТЬ РАННІХ ЗЕРНОВИХ
На Полтавщині намолотили перший мільйон тонн зерна. Найвища врожайність - у Шишацькому районі.
Ми вже повідомляли, що 18 липня 2018 року на Полтавщині було зібрано 560 тисяч тонн ранніх зернових культур. Найвищу врожайність на той день показали аграрії Шишаччини - 54 ц/г.
Нині в Полтавській області зібрали вже мільйон тонн зерна. Найбільша врожайність пшениці залишається у Шишацькому районі - майже 60 ц/га. Понад 50 ц/га - у Лохвицькому районі.
Середня врожайність по області - близько 40 ц/га. Найменша - у Кременчуцькому районі - 30 ц/га.
Читайте також:
У МИХАЙЛИКАХ ПРАЦЮВАТИМЕ НОВА АМБУЛАТОРІЯ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ
У Михайликах цього року відкриється амбулаторія загальної практики сімейної медицини.
Типовий проект амбулаторії
Мінрегіон опублікував перший список амбулаторій, які побудують найближчим часом в Україні. На Полтавщині з'являться 37 нових амбулаторій у віддалених селах.
Серед них - у селі Михайлики Шишацького району. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини знаходитиметься за адресою - вул. Є. Коновальця, 12, і входитиме в мережу первинної медичної допомоги Шишацької ОТГ.
Амбулаторія буде енергоефективною. Також, для неї закуплять сучасне обладнання, в тому числі — телемедичне. Лікарі зможуть консультуватися з лікарями у Шишаках, обласними лікарнями, вузькоспеціалізованими фахівцями та швидше вирішувати проблеми пацієнтів.
пʼятниця, 27 липня 2018 р.
ЯК ДОРОГУ "ЯРЕСЬКИ-ФЕДУНКА-ОГИРІВКА" ДВІЧІ "ВІДРЕМОНТУВАЛИ"
Автодорогу "Яреськи - Федунка - Огирівка" відремонтували уже двічі за 8 місяців. Про це говорить офіційна інформація. Але фактично - дорога залишилися без ремонту.
24 липня у виданні "Полтавщина" з'явилася стаття від прес-служби Полтавської ОДА "На Полтавщині почали поточний середній ремонт доріг", у якій, зокрема, йдеться, що 20-22 липня провели поточний ремонт дороги "Яреськи - Федунка - Огирівка" у Шишацькому районі.
Проте, як говорять коментарі жителів, це - неправда.
"Так, як дана інформація є в офіційному повідомленні, то даний ремонт дороги прописаний і в офіційних документах, а отже - на це виділені кошти, які поділися незрозуміло де", - прокоментував у Facebook ситуацію депутат райради Віталій В'юн.
Не менш цікаво, що цю ж саму дорогу уже ремонтували наприкінці минулого року. Це підтверджується інформацією сайту публічних закупівель Prozorro, відповідно якої 6 жовтня 2017 року Яреськівська сільрада уклала Договір на поточний ремонт дороги "Яреськи-Федунка-Огирівка" (в межах Яреськівської сільської ради) з ПП "Сільпродпостач". Вартість ремонтних робіт склала 190 000 грн.
Скріни: Віталія В'юна
четвер, 26 липня 2018 р.
ПАМ'ЯТНИЙ ЗНАК НА ЧЕСТЬ ЕКІПАЖУ ТАНКА АНДРІЯ КУЛЯГІНА
Бійці 93 ОМБ встановили на Донеччині пам'ятний знак на честь екіпажу танка, в якому загинув Андрій Кулягін.
вівторок, 24 липня 2018 р.
НА ШИШАЧЧИНІ - НАЙВИЩА ВРОЖАЙНІСТЬ РАННІХ ЗЕРНОВИХ
Агрогосподарства Шишацького району показали найвищу врожайність ранніх зернових цього року.
Станом на 18 липня 2018 року аграрії Полтавщини зібрали 560 тисяч тонн зерна ранніх зернових культур. Середня врожайність по області склала 38,1 ц/га, що на рівні минулого року.
Озимої пшениці зібрали 473,3 тисячі тонн, середня урожайність склала 39,5 ц/га. Озимого ячменю намолочено 20,7 тисяч тонн (середня урожайність – 36,9 ц/га), ярого ячменю – 30,5 тисяч тонн (середня урожайність – 36,6 ц/га), гороху – 27,7 тисяч тонн (середня урожайність - 25,9 ц/га), жита – 4,7 тисяч тонн (середня урожайність – 28,8 ц/га), - повідомили в департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА.
Найвища урожайність ранніх зернових отримана в Шишацькому (54,2 ц/га), Миргородському (49,6 ц/га) та Пирятинському (46,6 ц/га) районах.
РЯТУВАЛЬНИКИ ДСНС ПРОВЕЛИ ФЛЕШ-МОБ НА ПСЛІ
Рятувальники ДСНС провели профілактичного-розяснювальну акцію на Пслі, з метою запобігання трагічних випадків на річці.
Впродовж двох днів, з 21 по 22 липня, рятувальники Головного управління ДСНС України у Полтавській області пропливли на байдарках кілька десятків кілометрів річкою Псел за маршрутом "Шишаки – Яреськи – Велика Багачка". Метою заходу було привернути увагу суспільства до проблеми трагічних випадків на воді.
Під час такої акції рятувальники зупинялися на пляжах населених пунктів та проводили профілактичну і роз’яснювальну роботу з відпочивальниками. Зокрема, закликали дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від шкідливих звичок, не вживати спиртні напої під час відпочинку на березі річки. Саме розпивання алкогольних напоїв стає найчастішою причиною трагічних випадків на воді. Також, рятувальники проводили профілактичні бесіди з відпочивальниками щодо дотримання правил безпечної поведінки на воді та вручили близько двохсот тематичних листівок.
З початку року на водних об’єктах Полтавської області загинули 34 людини, з них шестеро дітей. Це майже вдвічі перевищує кількість загиблих за аналогічний період минулого року.
понеділок, 23 липня 2018 р.
ВЕЛИКОБУЗІВСЬКОМУ АНСАМБЛЮ "МОЛОДИЧКИ" ПРИСВОЇЛИ ЗВАННЯ НАРОДНОГО АМАТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ
Вокальному ансамблю "Молодички" Великобузівського сільського будинку культури присвоїли звання "народного аматорського колективу".
Відповідно Наказу Міністерства культури і мистецтв України № 415 "Про Положення про народний (зразковий) аматорський колектив (студію)" від 23.06.1999 року, в редакції 15.11.2013 року, вокальному ансамблю "Молодички" Великобузівського сільського будинку культури Шишацької селищної ради, за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність звання присвоєно звання "народний аматорський колектив (студія)".
Керівник ансамблю - Михайло Іванович Самойленко.
В ОДА ПЛАНУЮТЬ ЗАКРИТИ ЯРЕСЬКІВСЬКЕ ПТУ №56
У Полтавській облдержадміністрації планують ліквідувати Яреськівське ПТУ № 56, шляхом приєднання до Миргородського ПТУ № 44.
Про це у Facebook, посилаючись на інформацію з обласного Департаменту науки та освіти, повідомив депутат Шишацької районної ради Віталій В'юн.
Таким чином, у Шишацькому районі не залишиться жодного навчального закладу, де можна буде отримати професійну освіту.
Яреськівське ПТУ № 56, свого часу, розпочинало свою діяльність 1 липня 1987 року як Яреськівський філіал Миргородського СПТУ №44. Заклад створили для забезпечення сільськогосподарських підприємств Шишацького району кваліфікованими робітниками.
17 січня 1994 року, відповідно Наказу Міністерства освіти України та Розпорядження представника Президента України в Полтавській області, філію СПТУ № 44 м. Миргород реорганізовали в самостійний навчальний заклад, присвоївши училищу № 56.
З того часу в Яреськівському ПТУ співіснують відділення сільськогосподарського профілю та легкої і харчової промисловості.
"Нині, ринок праці в Україні найбільше потребує слюсарів, електрозварників, токарів, пекарів, водіїв, продавців, кухарів, трактористів і працівників з обслуговування сільськогосподарської техніки. Деякі з цих професій можна здобути, навчаючись у Яреськівському ПТУ № 56.
Молодь неохоче йде навчатися до ПТУ, бо там застаріла матеріально-технічна база, що не дає можливості отримати якісну сучасну освіту високого рівня. Тому, потрібно допомагати навчальним закладам на місцевому і державному рівні. І там, де потреба у фахівцях і кваліфікованих робітниках велика, ПТУ потрібно залишати, а не скорочувати", - говорить депутат райради Віталій В'юн.
ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ ДОСЛІДЖУЄ БЕРЕГИ ПСЛА
17 липня в області стартувала учнівська екологічна експедиція "Чиста хвиля", яка досліджуватиме береги Псла у Шишацькому районі.
Ініціатором експедиції є Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Уже понад 20 років діти Полтавщини подорожують та досліджують рідний крaй.
До участі в експедиції долучилися слухaчі обласної очно-зaочної біологічної школи та учні-члени Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Вони досліджують прибережну зoну річки Псел на території Гадяцького, Миргородського та Шишацького районів, а також збирають матеріали власних науково-дослідницьких робіт.
Крім цього, на учасників експедиції чекає і відпочинок: купaння у річці, спортивні ігри, пісні під гітару біля вогнища та свято Нептунa.
Без поповнення багажу знань, виховати справжнього еколога неможливо. Такі експедиції дають змогу дітям здобути знання з різних біологічних дисциплін, набути навички польових досліджень, обрати тему майбутньої науково-дослідницької роботи, зібрати для неї матеріал та покращити здоров’я в екологічно чистій місцевості. Адже, це пряме спілкування з природою.
Читайте також:
* Археологічна експедиція досліджує древнє поселення у Шишаках
* На Бутовій горі працює обласна учнівська науково-дослідницька експедиція
субота, 21 липня 2018 р.
ГУРТ "ЧОРНОБРИВЕЦЬ" ЗДОБУВ ПЕРЕМОГИ НА ДВОХ МІЖНАРОДНИХ ФЕСТИВАЛЯХ
Учасники шишацького фольклорно-етнографічного гурту "Чорнобривець" здобули перемоги на Міжнароному дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі народної музики "Золоте зерно" та на міжнародному фестивалі мистецтв "Зірки Греції".
Для учасників фольклорно-етнографічного гурту "Чорнобривець" (керівник - заслужений працівник культури України Валентина Миколаївна Луценко) літні канікули розпочалися плідною працею, за яку колектив отримав почесне перше місце на Міжнароному дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі народної музики "Золоте зерно", який проходив з 31 травня по 3 червня у Київському Палаці дітей та юнацтва.
Кожен день виступу по-своєму відрізнявся. У перший день приїзду відбулося урочисте відкриття і концерт учасників фестивалю-конкурсу. Першого червня у Палаці пройшов святковий концерт до Міжнародного дня захисту дітей. 2 червня відбувся конкурсний день, а наступного дня - гала-концерт та нагородження учасників фестивалю-конкурсу "Золоте зерно".
У складі журі конкурсу взяли участь відомі музиканти, співаки, діячі мистецтв України, Франції та Білорусії . Крім конкурсних днів, довгих репетицій та виступів, нашому колективу провели цікаву екскурсію по відомих місцях Києва.
Загалом, учасникам дуже сподобався фестиваль-конкурс. «Чорнобривець» з великою гордістю відстоював творчі надбання нашого краю. Перемога в цьому конкурсі ще раз показує старання колективу та відданість улюбленій справі. "Чорнобривець" нагородили дипломом лауреата 1 ступеня, медаллю і тамбурином, про який діти давно мріяли.
Головним здобутком нашого колективу стала перемога на міжнародному фестивалі мистецтв "Зірки Греції", що проходив на мальовничому півострові Халкідікі у містечку Каліфея, яке розташоване на березі Середземного моря. Поїздка тривала з 26 червня по 6 липня. «Чорнобривець» став володарем гран-прі та отримав чотири перші місця. За перемогу у конкурсі нашому колективу було вручено ошатні кубки, почесні дипломи та, на згадку про фестиваль, кожного з учасників нагородили медаллю.
Чарівний і мелозвучний спів дівчат не залишив байдужими журі та усіх учасників фестивалю, невидимими смичками він торкнувся струн душі кожного, залишивши приєні спогади. Лауреатами першого ступеня були відзначені ансамбль «Вишиванка» (Ілона Величко, Наталія Колотай, Аміна Дмитренко, Ілона Мураховська, Світлана Пономарьова, Єлизавета Матвієнко), а також вокалісти різної вікової категорії: Аміна Никифорова, Аміна Дмитренко та Артур Мураховський.
Учасники "Чорнобривця" проживали на території готельного комплексу Macedonian Sun Hotel , що розташований на березі теплого Середземного моря. Навкруги - красиві краєвиди, ошатної фасади будинків, зелене море дерев та кущів. Греція – це мальовнича країна, її мешканці привітні та гостинні. На території готелю юних талантів з Шишаччини чекала цікава розважальна програма, великий басейн із прозорою водою, ошатний «шведський стіл», безкрайнє море з яскравим бірюзовим відливом та безліч щасливих подій, що сталися з ними впродовж відпочинку.
Кожній з перемог "Чорнобривця" учасники творчого колективу рішуче завдячують талановитому керівнику Валентині Миколаївні Луценко, бо саме вона розкриває в молодих душах любов і талант до народного співу. Саме вона завжди підтримує та вірить в кожного, і в їхні сили.
Надалі на "Чорнобривець" чекають ще більше великих перемог та захоплюючих подорожей, до яких вони невпинно готуються.
Про здобутки творчого колективу розповіла його учасниця Ілона Величко.
ДОРОГУ ШИШАКИ-САГАЙДАК-ПОДІЛ ВІДРЕМОНТУЮТЬ ЗА 7,6 МЛН ГРИВЕНЬ
До кінця 2018 року мають відремонтувати дорогу "Шишаки - Сагайдак - Поділ" на ділянці в межах Шишацького району.
Довжина даного відрізку дороги складає 27,6 км. На ремонтні роботи передбачено 7 659 457 грн. Переможець тендерних торгів має бути визначений після 25 вересня 2018 року.
20 липня на засіданні ХХVIII сесії депутати Шишацької районної ради проголосували за виділення 1 млн. грн. на ремонт цієї ділянки дороги.
Автошлях "Шишаки - Сагайдак - Поділ" є одним з найбільш пошкоджених серед доріг Шишацького району.
РОДИНІ АНДРІЯ КУЛЯГІНА ВІДШКОДУЮТЬ ВАРТІСТЬ ПРИДБАНОГО ЖИТЛА
Родина Героя АТО Андрія Кулягіна отримає компенсацію за самостійно придбане житло.
Чотири роки тому, 21 липня 2014 року, молодий 21-річний Герой із Шишаччини Андрій Кулягін поклав життя за Україну у селі Піски Ясинуватського району, поблизу Донецька.
четвер, 19 липня 2018 р.
"БЮДЖЕТ УЧАСТІ" ПОЛТАВЩИНИ СТАРТУЄ 20 ЛИПНЯ
З 20 липня стартує проект "Бюджет участі Полтавської області 2018".
"Проект «Бюджет участі Полтавської області» минулого року став першою в Україні та у Східній Європі подібною програмою, яка поширилася на цілий регіон. До цього подібні ініціативи діяли лише в окремих містах. Початок виявився успішним: "Бюджет участі" неабияк зацікавив мешканців області. Торік на конкурс було подано 217 проектів, з яких, за результатами голосування, 42 проекти із 15 районів стали переможцями.
Цьогоріч прийом заявок на конкурс "Бюджет участі - 2018" триватиме з 20 липня до 20 серпня, а проголосувати за проекти можна буде із 14 по 30 вересня. Один громадянин зможе віддати свій голос лише за три ініціативи.
За правилами, кожен житель області чи ініціативна група може подати на конкурс свій проект, який можна втілити в рамках 150 тис. грн. З них - 100 тис. грн. виділить обласна рада, а 50 тис. грн. - місцевий бюджет села, селища чи району.
Нагадаємо, що 2017 року два проекти з Шишаччини перемогли у обласному конкурсі "Бюджету участі". Це - дитячий ігровий майданчик для дітей з особливими потребами у Шишаках та спортивно-ігровий майданчик у селі Пришиб.
Читайте також:
* 5 проектів подали шишачани на конкурс Бюджету участі
* Два шишацькі проекти перемогли в обласному конкурсі Бюджету участі
* У Пришибі встановили дитячий спортивно-ігровий майданчик
Читайте також:
* 5 проектів подали шишачани на конкурс Бюджету участі
* Два шишацькі проекти перемогли в обласному конкурсі Бюджету участі
* У Пришибі встановили дитячий спортивно-ігровий майданчик
ДЛЯ ШИШАЦЬКОЇ ЦРЛ ЗАКУПЛЯТЬ РЕНТГЕН-АПАРАТ ЗА 7,2 МЛН. ГРИВЕНЬ
Шишацька районна лікарня отримає вкрай потрібне рентгенологічне обладнання, вартістю 7,2 млн. грн.
Розпорядженням Кабміну № 423-р від 13 червня 2018 року, Шишацький район отримає державну субвенцію у розмірі 2,2 млн. грн. на закупівлю обладнання для Шишацької районної лікарні.
Йдеться про придбання рентген-апарату для ЦРЛ, за рахунок співфінансування з бюджетів різних рівнів: районного, обласного і державного.
Загальна сума обладнання складає 7,2 млн грн. Найбільше виділить бюджет районної ради - це 4 млн. грн. Ще 1 млн. грн. буде залучений з обласного бюджету. А 2,2 млн. грн. надійдуть з коштів державної субвенції. Таким чином, незабаром вирішиться дуже складне і гостре питання для медичної галузі Шишаччини.
Це буде надсучасний діагностичний комплекс на 3 робочих місця з пристроєм для оцифровування рентгенівських знімків та принтером сухого друку. Він дуже потрібний Шишацькій районній лікарні і її пацієнтам.
"Це дійсно обладнання, якому поки немає аналогів у області, тож медикам Шишаччини буде чим пишатися", - повідомив нардеп Олег Кулініч.
) Соцоб'єкти Шишаччини отримають від уряду 15 млн. гривень
) Шишацька громада отримає 6,3 млн. грн. на розвиток інфраструктури
середа, 18 липня 2018 р.
АРХЕОЛОГІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ ДОСЛІДЖУЄ ДРЕВНЄ ПОСЕЛЕННЯ У ШИШАКАХ
В урочищі Дернова Долина, у Шишаках, археологічна експедиція Інституту археології НАН України досліджує пам'ятку археології - залишки древньослов'янського мегаполісу, який мав зв'язки з Римською імперією та Візантією.
З історії селища Шишаки ми знаємо, що в урочищі Дернова Долина були виявлені поселення ранніх слов'ян Черняхівської культури (II—VI ст. н. е.). Тут знайдені речі, якими користувались люди скіфського періоду та пізнішого періоду племен — сіверян.
2009 року була організована Шишацька археологічна експедиція — археологічна експедиція Інституту археології НАН України, яка здійснює дослідження пам'яток археології в околицях селища Шишаки.
Експедиція досліджує унікальний для Лівобережної України некрополь. У ході археологічних розкопок дослідили вже близько 1650 м² площі пам'ятки.
Нині археологічна експедиція Інституту археології Національної академії наук України працює у Шишаках знову. Вона проводитиме розкопки до кінця липня.
Вік знайдених у Дерновій Долині поховань сягає більше 1600 років. Учені припускають, що там розміщуються залишки цілого міста із великою щільністю розселення і технічним прогресом: гончарний круг, всебічний розвиток металургії, диференціація ремесел, орне хліборобство, формування товарного господарства, а також великих виробничих центрів.
За тогочасними мірками, це був мегаполіс із високорозвиненим суспільним, політичним і економічним рівнем життя. Знайдені артефакти підтверджують зв’язок із Римською імперією та Візантією. Але, на жаль, історія цього поселення не відома, так як жодних писемних джерел досі не знайдено.
Експедиція, яка працює у Шишаках – це літня польова археологічна школа «BARBARICUM». Її учасники – учні Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка (с. Ковалівка Полтавського району) та члени археологічних гуртків Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.
РОЗВИТОК ШИШАЧЧИНИ - НАША СПІЛЬНА СПРАВА
Шановні жителі Шишацької ОТГ і Шишацького району!
Включайтеся до роботи над розвитком нашого краю!
Якщо ви маєте інформацію та власне бачення розвитку селища, сіл, громади, району, або хочете звернути увагу на конкретну проблематику, висловлюйтеся у соцмережі Facebook - у групі Шишаки & Шишаччина, або пишіть повідомлення сторінці Шишаччина!
Також, можна виражати свої думки у групі Telegram Шишаки.
Анонімні повідомлення та інформацію можна надсилати на е-пошту:
shyshaky.zmi@gmail.com або zmi.shyshaky@gmail.com
Важливий зворотній зв'язок та ваша думка!
вівторок, 17 липня 2018 р.
СОЦОБ'ЄКТИ ШИШАЧЧИНИ ОТРИМАЮТЬ ВІД УРЯДУ 15 МЛН. ГРИВЕНЬ
Соціальні об'єкти Шишацького району цього року отримають від уряду 15 млн. гривень.
Відповідно Розпорядження Кабінету Міністрів України №372-р від 23.05.2018 року, на реалізацію в регіонах соціально-економічних проектів та інвестиційних програм уряд цього року виділив понад 6 млрд. грн. З них, на потреби Полтавщини - 160,3 млн. грн.
У Полтавській області виділені кошти будуть використані на будівництво, ремонти та утеплення десятків садків, шкіл, спортивних об’єктів та об’єктів культури. Це стосується і трьох соціальних об'єктів Шишаччини, а саме:
- придбання рентгенодіагностичного комплексу на три робочих місця для Шишацької центральної районної лікарні – 2,2 млн. грн;
- ремонт опорної школи в смт. Шишаки – 2,8 млн грн;
- реконструкція сільського будинку культури у с. Гоголеве – 10 млн. грн.
Читайте також:
понеділок, 16 липня 2018 р.
У ШИШАКАХ НЕ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ПІДРОБНОГО МАСЛА
Відоме своїми численними порушеннями підприємство "Гадячсир", яке нині працює під назвою "Полтавамолпрод", випускає фальсифіковане масло, у якому повністю відсутні молочні продукти, і маркує на етикетках, що воно виготовлене на Шишацькому сирзаводі, який, насправді, уже 2 роки не працює.
У Шишаках, де, нібито, роблять цей фальсифікат, завод не працює з літа 2016 року. На його території все опломбовано. Ванни для сиру та ємкості для вершків іржавіють просто неба. Колись, шишацький сирзавод був потужним підприємством, де робили один з кращих сирів, вершкове масло, згущене молоко, ряжанку, вперше в Україні почали виготовляти 1% кефір.
За інформацією аналітичної платформи "YouControl", ТОВ "Полтавамолпрод" зареєстроване 16 вересня 2009 року. Юридична адреса: м. Гадяч, вул. Будька, 45А. Засновниками товариства є ТОВ "Радіан-А" (м. Гадяч, вул. Полтавська, буд. 27, оф. 54) та ТОВ "Еліт-Актив" (м. Гадяч, вул. Героїв Майдану, буд. 82, оф. 1).
Власником підприємства є Олег Володимирович Балюк, керівником - Лідія Анатоліївна Бікеєва, підписантом - Марина Миколаївна Зубко.
Станом на 1 липня, ТОВ "Полтавамолпрод" має податковий борг у розмірі 112 814 грн., заборгованість по заробітній платі на суму 6 278 300 грн, а також близько 40 млн. грн. підприємство заборгувало поставщикам молока.
Олег Балюк приписаний у Харкові за адресою - вул. Туркестанська, 24/32 (Фрунзенський район). Відомо, що він є власником кіпрського офшору Альміра Холдінгс (Сайпрус) Лімітед.
Також, володіє рядом підприємств в Україні. Це - ТОВ "Альміра" (керівник - Павло Дяченко), ТОВ "К-Інвест" (керівник - Марина Зубко), ТОВ "Е-Інвест" (керівник - Роман Нікітовський), ТОВ "Лозівський молочний завод" (керівник - Василь Солоха), ТОВ "Еліт-Актив" (керівник - Роман Нікітовський), ТОВ "Агро-Імпульс" (керівник - Валерій Золотоверх), ТОВ "КМЗ-Капітал" (керівник - Анатолій Яременко), ТОВ "Торговий дім "Любас" (керівник - Валентин Крилов), ТОВ "Техмолпром" (керівник - Валерій Таран, ТОВ "Агропродекспорт" (керівник - Зінаїда Маслій), ТОВ "Ставищенський маслозавод" (керівник - Віталій Орлівський), ТОВ "Гадячсир" (керівник - Віктор Лисаченко), ТОВ "Білогір'я Молокпродукт" (керівник - Володимир Бабін), ТОВ "ТД Мілео" (керівник - Олександр Сібілєв), ТОВ "Овруцький молочноконсервний комбінат" (керівник - Анатолій Кушнерчук), ТОВ "Сарненський сирзавод" (керівник - Андрій Куліш) і ТОВ "ТД Гадячсир-Україна" (керівник - Павло Дяченко).
Бізнес-партнером Олега Балюка є Руслан Геннадійвич Бадаєв.
ОБЛАСНА РАДА НАДАЛА ДОЗВІЛ НА РОЗРОБКУ ГАЗОВОГО РОДОВИЩА НА ШИШАЧЧИНІ КОМПАНІЇ РОСІЙСЬКОГО ОЛІГАРХА ФУКСА
Депутати Полтавської обласної ради надали спецдозвіл на промислову розробку газового родовища Дружинінської площі на території Шишацького району компанії російського бізнесмена Павла Фукса.
На Двадцятій сесії Полтавської обласної ради, яка відбулася 12 липня, депутати проголосували за надання 10 спецдозволів на видобуток газу та нафти ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Відповідні звернення на розгляд облради надійшли від Державної служби геології та надр України.
«Іст Юроуп Петролеум» просив розширити межі вже існуючих ліцензованих ділянок. Так, більшістю голосів депутати надали дозволи на промислову розробку 10 родовищ (без проведення аукціону) на Полтавщині. Серед них - Дружинінська площа на території Шишацького району.
Результати голосування "наших" депутатів:
- Капленко Валерій Ілліч (БПП) - За
- Скочко Віктор Миколайович (АПУ) - За
- Соловей Сергій Андрійович (УКРОП) - За
За даними сайту enkorr, ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» (East Europe Petroleum LLC) раніше називалась «Голден Деррік» і належала екс-міністру енергетики, часів правління Віктора Януковича, Едуарду Ставицькому, який після подій на Майдані втік з країни і нині перебуває в Ізраїлі під прізвищем Розенберг, адже його оголошено у розшук Інтерполом.
Власниками «Іст Юроуп Петролеум», як і раніше, в Держреєстрі вказані Hartlog Limited та НАК «Надра України». Остання володіє 33%. Решта 67% — належить офшору Hartlog Limited з орбіти власника MosCityGroup, великого російського бізнесмена Павла Фукса. Останній тепер володіє долею Едуарда Ставицького. Павло Фукс також відомий скупкою токсичних активів в оточення Віктора Януковича.
Компанія «Іст Юроуп Петролеум» має й Полтавську філію, офіс якої зареєстрований за адресою: вул. Маршала Бірюзова. 53.
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький повідомив виданню «Полтавщина», що облраді не відомо, як раніше називалась компанія «Іст Юроуп Петролеум»:
- Це не входить до компетенції обласної ради. Надійшло звернення від Держгеонадр, депутати розглянули проекти рішень на засіданні комісії, підтримали.
Дружківська площа газових запасів Шишацького району була серед 17 нафтогазових родовищ, що у листопаді 2014 року у держави відсудили на користь фірми, яка пов’язана з Едуардом Ставицьким.
Нагадаємо, що на території Шишацького району розташоване також найбільше в Україні та найглибше в Європі - Семеренківське газоконденсатне родовище, яке розробляє компанія олігарха Ріната Ахметова "ДТЕК".
Читайте також: Хто видобуває газ у Ковалівці