середа, 20 лютого 2019 р.

ФІНАНСОВІ ПІДСУМКИ ШИШАЦЬКОЇ ОТГ ЗА 2018 РІК

Оприлюднені фінансові показники Шишацької об'єданої територіальної громади за 2018 рік.

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували показники фінансової діяльності 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за 2018 рік. 




Аналізували дані за чотирма показниками:

- власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ);

- рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);

- питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету);

- капітальні видатки на одного мешканця (співвідношення проведених капітальних видатків без урахування власних надходжень бюджетних установ до кількості мешканців відповідної ОТГ).

Для аналізу, як і раніше, 665 ОТГ згрупували за чисельністю населення:

Група 1 - ОТГ з чисельністю населення понад 15 тис. жителів;
Група 2 - ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів;
Група 3 - ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів;
Група 4 - ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис. жителів.



Шишацька об'єднана територіальна громада, з населенням у 14,8 тис. жителів, потрапила до Групи 2. Загалом, до цієї групи ввійшли 103 ОТГ.

За рівнем власних доходів на одного мешканця, Шишацька громада посіла 7 місце в групі, з показником 7 114,8 грн. доходів на одного жителя.

Капітальні видатки на 1 мешканця складають 1 849,2 грн. - 14 місце у рейтингу.

На утримання апарату управління Шишацька ОТГ витрачає 16,7 % власних доходів - 17 місце у рейтингу.

Загалом, за сукупністю фінансових показників, Шишацька об'єднана територіальна громада зайняла 5 місце серед 103 ОТГ з кількістю населення від 10 до 15 тисяч жителів.

ТОП-15 громад від 10 до 15 тис. населення

Аналіз показує, що невеликі за територією та населенням ОТГ мають низьку фінансову спроможність. Також, такі громади не мають достатнього трудового потенціалу для свого розвитку та якісного управління.

Експерти вкотре наголошують, що одним із оптимальних варіантів подальшого розвитку місцевих громад із низькими показниками фінансової спроможності та демографії є їх об'єднання з іншими територіальними громадами та створення більших за площею і чисельністю населення ОТГ. 

Навіть, за умови відсутності у такої ОТГ чітких економічних перспектив для розвитку, таке об’єднання надасть можливість оптимізувати територіальну структуру місцевих рад, підвищити ефективність управління територією, покращити інвестиційну привабливість (за рахунок більшої території і більшої кількості трудових ресурсів) та підвищити рівень доцільності капіталовкладень у громаду.

Читайте також:
Фінансові підсумки Шишацької ОТГ за перше півріччя 2018 року

Немає коментарів:

Дописати коментар