вівторок, 11 вересня 2018 р.

КОВАЛІВКА ШУКАЄ ШЛЯХИ СТВОРЕННЯ ВЛАСНОЇ ГРОМАДИ

У Ковалівці відбувся семінар, на якому місцеві учасники обговорили з громадськими експертами можливість створення власної територіальної громади та особливості бюджетного процесу на території, з розвиненою видобувною промисловістю.

Як ми й анонсували, 7 вересня 2018 року ГО "Нова енергія" провела у Ковалівській сільській раді Шишацького району два публічних семінари, у рамках проекту "Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні", який реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження".



У першій половині дня відбувся семінар щодо практичного застосування форм "демократії участі" та їх правового врегулювання на місцевому рівні. 

Під час заходу експерти разом із учасниками проаналізували затверджений Статут Ковалівської сільської ради та 12 механізмів участі громадян у вирішенні питань місцевого значення. 




Під час обговорення Статуту, учасники поскаржилися, що документ затверджений на загальних зборах та на сесії сільради, але був відхилений під час реєстрації та внесення його до Єдиного реєстру статутів територіальних громад. 

Проаналізувавши відповідь Шишацького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області експерти зробили висновок, що відхилення документу спричинено небажанням Ковалівської сільської ради об’єднуватися з сусідніми місцевими радами. 

Зі слів голови Ковалівської сільської ради Наталії Нос, вони будуть продовжувати відстоювати свою позицію та звертатися повторно із заявою про державну реєстрацію Статуту Ковалівської територіальної громади, а в разі отримання повторної відмови оскаржувати в судовому порядку.


У другій половині дня пройшов семінар з дотримання вимог законодавства України до порядку висвітлення інформації про бюджетний процес у місцевих громадах. Присутні ознайомилися з презентацією останнього звіту ІПВГ, попрацювали з відкритими реєстрами та інформацією про надрокористувачів.

Велике здивування у присутніх викликала інформація, що територія Ковалівської сільради покрита трьома спеціальними дозволами на користування надрами, у той час як всім було відомо лише про один з них. Найбільше охоплення території сільської ради має спецдозвіл №3333, котрий належить компанії ДТЕК Нафтогаз. Спираючись на цю інформацію експерти обговорили з учасниками семінару процедуру надходження коштів від податків, сплачених нафтогазовими кампаніями та поділилися механізмами прогнозування дохідної частини бюджету з урахування рентних надходжень.




На завершення семінару експерти презентували реєстр ОВД та його можливості як дієвого інструменту впливу громади на промислову діяльність видобувних підприємств. 

Під час практичної частини, у реєстрі виявили два оголошення про планову діяльність, котра підпадає під процедуру оцінки впливу на довкілля. Але, так як 20 календарних днів в моменту публікації даних повідомлень вже минуло, то можливість надати пропозиції і зауваження до розробки звіту ОВД вже втрачена. 

Для уникнення подібних ситуацій та відслідковування нових оголошень, експерти навчили учасників відслідковувати повідомлення про планову діяльність, використовуючи перший в Україні екологічний бот для моніторингу інформації про дозвільні документи та процедури промислових та інших забруднювачів довкілля.


Немає коментарів:

Дописати коментар