середа, 13 січня 2021 р.

ЗВЕРНЕННЯ ШИШАЦЬКОЇ РДА ЩОДО ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ


ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ШИШАЧЧИНИ!

За інформацією Укргідрометцентру в наступні дні арктичне повітря охопить усю територію країни, тому очікується значне похолодання, особливо у вихідні.

Вже сьогодні на Шишаччині через хуртовину швидко збільшується сніговий покрив. Можливе налипання мокрого снігу та ожеледиця. За прогнозами впродовж 15-17 січня спостерігатиметься зниження температури повітря вночі до 12-17 градусів морозу (17-18 січня - до 20 градусів морозу).

Заради збереження Вашого здоров’я і життя просимо під час ускладнення погодних умов бути надзвичайно обачними. Пам’ятайте, що найлегше піддаються впливу холоду особи, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Правильно підбирайте одяг та взуття перед виходом на вулицю, обмежте переходи на далеку відстань, особливо в нічний час!

З метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви та матеріальні збитки, слід звернути увагу на наступне:

Ожеледиця!

Для пересування під час ожеледиці слід користуватися взуттям із підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

Попередьте родичів похилого віку, що під час ожеледиці взагалі не слід виходити з будинку. У разі нагальної необхідності, переконайте їх не соромитися та взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

Вагітним жінкам слід бути особливо обережними в ожеледицю та не виходити на вулицю без супроводу.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує ймовірність падіння, тому виходьте із будинку повільно. При порушенні рівноваги швидко присядьте – найчастіше це дає змогу втриматися на ногах. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – це дозволить зменшити силу удару. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не лише падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, кришки можуть бути погано закріплені та перевертатися, що створює додаткову небезпеку травмування.

Не прогулюйтеся край проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та зісковзнути на дорогу або автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. За таких погодних умов значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, а падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або до загибелі.

Небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що згодом може призвести до ускладнень.

Якщо через деякий час після падіння ви відчули біль у голові або в суглобах, нудоту, або якщо утворилися пухлини, слід невідкладно звернутися до лікаря в травмпункту.

Бурульки!

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі, значне нагромадження снігового шару сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо на старих будинках із похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків, та великих деревах.   

Пересуваючись населеним пунктом у період танення льоду, слід бути особливо уважними. Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Слід триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не можна заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.    

Обірвані проводи!

На повітряних лініях електропередачі внаслідок впливу стихійних явищ або інших причин електричні проводи можуть провисати або обриватися. Щоб уникнути ураження струмом від обірваного проводу, потрібно спочатку запобігти наближенню людей до місця обриву (по можливості виставити охорону не ближче 8 метрів від обірваного дроту), а потім негайно сповістити про пошкодження диспетчера місцевого району електромереж.

Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатися, але й підходити ближче, ніж на 8 метрів до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі, або звисає з опори. Якщо ж людина знаходиться на відстані менше 8 метрів від місця дотику обірваного проводу до землі, то із зони розтікання стуму необхідно виходити дуже маленькими кроками, перемішуючи ступні ніг по землі і не відриваючи їх одна від одної.

Велику небезпеку становлять дерева, гілля яких розрослося і торкається електропроводів. Перебувати поблизу цих дерев, а тим паче спилювати самотужки гілки, які торкаються проводів, вкрай небезпечно.

Важливо!

Користування автомобілем під час снігопаду або ожеледиці потребує особливих навиків та пов’язане із додатковим ризиком. Під час сильного снігопаду та ожеледиці намагайтесь не використовувати особистий автотранспорт без нагальної потреби.

Якщо ви використовуєте автомобіль під час складних погодних умов, пам’ятайте, що під колесами автомобіля не асфальт або грунт, а лід, відповідно, будь-який необережний рух під час зрушення з місця або при спробі зупинитися може призвести до того, що автомобіль поведе.

Нерідко ДТП виникає через те, що водії ставлять машину під невдалим кутом або в неправильному місці – будь-яка помилка іншого водія призводить до того, що його несе прямо в припаркований на повороті транспорт.

Паркуючись на тротуарі, ви перегороджуєте шлях пішоходам. Оскільки пішоходи теж ковзають, вони можуть впасти, в тому числі і на неправильно поставлену машину.

Не залишайте авто на ніч на узбіччі — це унеможливлює якісне очищення комунальними службами доріг від снігу та ожеледі.

При виборі місця парковки намагайтеся уникати спусків та пійомів. Якщо ділянка з підйомом чи спуском за ніч стане крижаною то підйом по льоду на «гірку» буде супроводжуватися пробуксовкою. А узвіз – юзом.


По темі:

Немає коментарів:

Дописати коментар