середу, 3 березня 2021 р.

ГОЛОВА ШИШАЦЬКОЇ ГРОМАДИ ЗІ СЛУЖБОВЦЯМИ ВІДВІДАЛИ ЯРЕСЬКИ

Голова Шишацької громади разом з керівниками комунальної, медичної та соціальної служб відвідали Яреськи.


Нині триває процес приєднання Яреськівської та Федунської сільських рад до Шишацької громади. Це - інвентаризація й передача майна, перереєстрація закладів, укладення нових договорів, організаційно-юридична робота.

На запрошення Яреськівського старости Станіслава Миколенка селищний голова Олександр Тутка зустрівся з місцевими жителями. Проблеми, які озвучували її учасники, стосуються всього округу і загалом всієї громади. До їх обговорення також долучилися керівники Відділу соціального забезпечення Наталія Завалідер, КП "Техкомунбуд" Петро Корсун, Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Іващенко.


Наталія Завалідер повідомила, що у Яреськівському старостаті вже працює фахівець із соціальної роботи – Юлія Твердовська. На сьогодні вона має відповідне програмно-технічне забезпечення і спеціальний доступ до державних реєстрів, аби вести електронний документообіг, приймати заяви від жителів округу на всі види соціальних допомог, зокрема субсидій, видавати необхідні довідки. Тож добиратися у Шишаки за оформленням соціальної допомоги не потрібно. Також завдання фахівця і загалом відділу – вчасно інформувати людей про різні законодавчі зміни у соціальній галузі, належні їм права та обов’язки.

Як повідомив Петро Корсун, в окрузі функціонуватиме відділок "Техкомунбуду", де працюватимуть вісім благоустрійників, два механізатори та водій сміттєвоза. Обслуговуватимуть людей контролер та контролер-касир. На місці можна буде проводити відповідні звірки за сміття і воду, передавати покази лічильників на 1-ше число щомісяця, укладати договори на послуги і проводити оплату.

Плата за сміття для населення - 14,20 грн у місяць за кожну людину, яка фактично проживає в домогосподарстві. Плата за воду для населення – 18,36 грн за куб.метр. З 1 березня вивезення сміття і питна вода оплачується на рахунок "Техкомунбуду". Тарифи на послуги, що надає комунальне підприємство, єдині для всієї ОТГ.

У Шишацькій селищній раді повідомляють, що "оплата за сміття і за воду проводиться у Яреськах вкрай незадовільно".

У Федунці робота з вивезення твердих побутових відходів тільки стартує. До цього там не було жодного сміттєвого бака. Тож по Федунці розставлятимуться контейнери, а по Яреськах вже встановлено 126 баків, проводитиметься робота щодо укладення договорів та контролю за їх оплатою.

Також комунальники закликають жителів громади встановлювати лічильники на воду, без чого неможливе водопостачання.

У разі проблем з водопостачанням чи необхідності провести роботи з благоустрою, на допомогу працівникам відділку залучатимуться й інші бригади та техніка "Техкомунбуду". Також кілька тижнів поспіль додаткові бригади, згідно з графіком, працюють на обпилюванні дерев, розчищенні вулиць від заростей у Яреськах, Федунці та інших селах громади.


Чи не найбільше запитань яреськівчани ставили з приводу медичного обслуговування. Олександр Іващенко поінформував, що нині з Ковалівки перейшов до Шишацької амбулаторії загальної практики сімейної медицини сімейний лікар Вадим Курочка. Після завершення адаптивного карантину його можна буде залучити до прийому пацієнтів у Яреськівській амбулаторії, щоб працювати поруч з колегою Ларисою Пугач, яка відповідає за 1900 пацієнтів, а це лише частина жителів округу.

У Яреськах є житло, котре за потреби можна виділити для немісцевого лікаря. Однак офіційно воно не було прийняте у комунальну власність Яреськівської сільради. Зараз ситуацію та наявні документи вивчає юридичний відділ Шишацької селищної ради.

Також Олександр Іващенко повідомив, що у планах Центру ПМСД, за підтримки керівництва громади та селищного бюджету, організувати мобільну виїзну бригаду при кабінетові невідкладної допомоги. Це буде свого роду місцева швидка допомога. Оскільки нинішня екстрена допомога зорієнтована тільки для надання екстреної допомоги при надзвичайних ситуаціях, аваріях тощо.


Після завершення зустрічі селищний голова побував у Яреськівській лікарні, доля якої неабияк хвилює яреськівчан. Зараз це приміщення перебуває у стані розпочатого ремонту. Амбулаторія, де веде прийом сімейний лікар, не має належних умов. Повідомляється, що для роботи амбулаторії цієї двоповерхової споруди забагато - вистачить лише її четвертої частини. Як задіяти решту будівлі, ще не вирішили.

Немає коментарів:

Дописати коментар